Neznámé fotografie Hitlera, jeho milenky Evy Braunové a dalších nacistů se prodaly v dražbě | Reflex.cz
nahoru

Neznámé fotografie Hitlera, jeho milenky Evy Braunové a dalších nacistů se prodaly v dražbě

Daniel Baret6. prosince 2016 • 16:30
Neznámé fotografie Hitlera, jeho milenky Evy Braunové a dalších nacistů se prodaly v dražbě
foto: Marlow´s

Na svatbě v paláci Mirabell v rakouském Salzburku, která se konala 3. června 1944, se sešla tehdejší nacistická smetánka. Vůdce Adolf Hitler, jeho milenka Eva Braunová či Heinrich Himmler. Velitel jednotek Waffen SS Hermann Fegelein si bral Gretlu Braunovou, starší sestru Evy. Vzniklo z toho i několik fotografií, které na dlouhou dobu zmizely z očí veřejnosti.

Význačný nacista Fegelein byl známý sukničkář, ale svatba s Gretlou byla politicky a mocensky motivovaná. Sestra nevěsty, Eva Braunová, která svatbu pořádala, byla tehdy milenkou (později pár dní i manželkou) samotného Hitlera. Proto se do Salzburku sjelo mnoho nacistických pohlavárů. Oslava pak pokračovala ještě další dva dny na Hitlerově Orlím hnízdě Berghof (asi 30 kilometrů jižně od Salzburku).

Některé fotografie Hitlera ze svatební večeře se objevily rok po druhé světové války v britském časopise Picture Post Magazine. Jejich další sadu teď nabídla k prodeji za nevelkou sumu (400 liber) anglická aukční síň Marlow´s.

Učitel objevil poklad z doby Adolfa Hitlera. Desítky ukrytých aut v opuštěném dole

Ženich Hermann Fegelein byl zastřelen 29. dubna 1945 v Hitlerově bunkru, poté, co byl zadržen, když chtěl uprchnout z Berlína. Jedna ze spekulací hovořila o tom, že ho zastřelil sám Hitler, ale to historici považují za málo pravděpodobné.

Nevěsta Gretla porodila dceru (dala ji jméno Eva, po své sestře) v posledních dnech druhé světové války. V roce 1954 se opět vdala a to za německého prodejce textilu. Zemřela v Bavorsku v roce 1987.

Podívejte se na zajímavý dokument té doby.

Sen každého nácka - Hitlershop! Bohužel je arabský
Jiří X. Doležal 10. října 2016 • 13:23

Sen každého nácka - Hitlershop! Bohužel je arabský

Nacismus je číslo jedna a další neuvěřitelné plakáty z 2. světové války

Daniel BaretVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,710
23,080
29,350
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější