nahoru

Hvězdy za volantem. Ty prvorepublikové i ty rudé. Vychází nový speciál Reflexu

dan4. října 2016 • 14:23
Hvězdy za volantem. Ty  prvorepublikové i ty rudé. Vychází nový speciál Reflexu
foto: Zdeněk Vacek

Jak žily? A hlavně v jakých vozech jezdili Jiří Voskovec, Jan Werich (určitě největší milovník aut ze všech jmenovaných), Lída Baarová, Vlasta Burian, Oldřich Nový, Věra Ferbasová, Zdeněk Štěpánek a mnozí další? Letošní speciál Reflexu věnovaný automobilům se nese v retro stylu. Alespoň, lze-li za retro považovat období první republiky. Vracíme se totiž do života tehdejších hvězd.

Dalším z velkých témat nového speciálu jsou prezidentské limuzíny. Čtenář se dozví a hlavně si prohlédne, čím jezdili čeští a českoslovenští prezidenti. Jsou tu vozy Masaryka i Edvarda Beneše, speciální mercedes, který Háchovi k sedmdesátým narozeninám věnoval Hitler, pancéřovaný kolos Klementa Gottwalda, který vážil 4,4 tuny, takže pod ním bez ustání praskaly pneumatiky, ale i Havlův disidentský mercedes, jímž tehdejší disident jezdil přikulovat do trutnovského pivovaru. Nechybí ani detailní fotografická „reportáž“ z Husákova ZILu, této napodobeniny lincolnů amerických prezidentů, který se nedávno podařilo rekonstruovat do původní podoby.

Současnost zastupují profily nejuznávanějších světových designerů nebo rozhovor s šéfdesignerem mladoboleslavské Škody Jozefem Kabaněm.

Speciál Reflexu Hvězdy za volantem je k dostání za 79 Kč na všech místech, kde koupíte běžný Reflex.

Speciál Reflexu Hvězdy za volantem Speciál Reflexu Hvězdy za volantemFoto Časopis Reflex

dan


Klíčová slova: hvězdy, auta, speciál, Reflex speciálDiskuse ke článku