nahoru

Svlékněte se a pracujte, přeřekl se prezident. Lidé stejně poslechli. Máme důkazy

ČTK 27. června 2016 • 16:46
Svlékněte se a pracujte, přeřekl se prezident. Lidé stejně poslechli. Máme důkazy
foto: Instagram

Hotovou záplavu fotografií naháčů a nahotinek v kancelářích i na jiných pracovištích způsobil projev běloruského prezidenta Alexandra Lukašenka. Šéf státu burcoval k rozvoji postsovětské republiky i slovy "musíme se rozvíjet a pracovat". Posměváčci ale v prezidentově poněkud nezřetelné výslovnosti uslyšeli namísto výrazu "razvivaťsja" významově zcela odlišný výraz "razděvaťsja", čili "musíme se svléknout a pracovat".

Prezidentovu výzvu uposlechli s elánem, který silně zaujal média v sousedním Rusku. "Svlékají se fotografové i umělci, galeristé i programátoři," napsala agentura RIA Novosti o akci rychle se šířící přes sociální sítě.

Lukašenkovo nezřetelné sdělení.VIDEO youtube

#раздетьсяиработать #раздеватьсяиработать #goodrank

Video zveřejněné uživatelem Goodrank (@goodrankby),Čen 24, 2016 v 5:43 PDT

Koneckonců, Lukašenko jedním dechem varoval, že "pokud se tak nestane, zhyneme", dodala rozhlasová stanice Echo Moskvy. Strhnout se podle ní nechali i prezidentovi obvyklí kritici i obyčejní rýpalové. "Je to vůbec poprvé, co se mi něco od našeho prezidenta zalíbilo. V tomto vedru je to velmi pohodlné," pochvaloval si jeden z kancelářských naháčů, než po práci zase vklouzl do šatstva.

Бацька сказал - значит надо #раздеватьсяиработать

Fotka zveřejněná uživatelem Viacheslav Rybin (@w.rybin),Čen 24, 2016 v 6:17 PDT

ČTK


Klíčová slova: nahota, instagram, Lukašenko, BěloruskoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.