nahoru

Že to musí být loď? Ledoborec na čtyřech kolech vymyslí jen Rus

tsch 12. února 2016 • 18:32
Že to musí být loď? Ledoborec na čtyřech kolech vymyslí jen Rus
foto: TruckYeah

Ruské vozidlo Šerp (Шерп) je celkem dobře zapamatovatelné. Čtyři obrovská kola a schopnost jízdy po vodě i po tenkém ledu, to skutečně nepotkáte každý den.

Vynálezcem je Alexej Garagašjan, uznávaný ruský technolog. Zdání klame, auťák neváží moc, sotva nějakých 1300 kilogramů. Pohon zajišťuje celkem skromný dieselový motor o objemu 1,5 litru a s výkonem 44,3 koně. Dokáže se pohybovat nejvyšší rychlostí 45 kilometrů v hodině.

To by asi ještě nevypadalo tak úchvatně jako nadstandardní schopnosti, kterými je tento drobeček vybaven. Může se pohybovat i ve vodě, kde dosáhne rychlosti kolem 6 kilometrů za hodinu, a navíc dokáže velmi obratně zdolat kde co. Navíc se dá použít jako ledoborec.

A cena? Bratru zdarma. Jeden takový šerpa vás přijde mezi 3 850 000 (cca 1 160 tisíc Kč) do 4 100 000 rublů, záleží, čím vším bude váš objekt vybaven.

tsch


Klíčová slova: Rusko, autoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.