nahoru

Jaká je skutečná hodnota zlata: 11 vizualizací, která vám to objasní

Daniel Baret27. září 2015 • 16:00
Jaká je skutečná hodnota zlata: 11 vizualizací, která vám to objasní
foto: http://demonocracy.info/

Pro společnosti zabývající se těžbou zlata se vyplatí vytěžit 1 tunu materiálu, pokud v ní lze najít alespoň jeden gram zlata. Po vytěžení 1 tuny materiálu, z níž se složitým způsobem dostane někdy sotva jeden gram zlata. I přesto se těžba vyplatí.

Web http://demonocracy.info/ nedávno uveřejnil infografiky, které umožňují lépe pochopit, jak vzácný a hodnotný kov zlato je. Vizualizace počítá s hodnotou zlata z roku 2012, která v jednu chvíli byla až 2000 dolarů (přes 48 tisíc korun) za unci (31 gramů).

 

Daniel Baret

Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější