nahoru

Nešťastný obrázek: Nejsmutnější nevěsty najdete v Bangladéši

Tereza Stonišová30. srpna 2015 • 12:00
Nešťastný obrázek: Nejsmutnější nevěsty najdete v Bangladéši
foto: Allison Joyce/Facebook/The Washington Post

Příběh, z něhož je člověku smutno, přinesl fotografka deníku Washington Post z Bangladéše. Země, z níž většina z nás má alespoň jedno vyrobené tričko nebo mikinu, má totiž jeden z nejnižších průměrných čísel týkajících se věku provdávané nevěsty na světě. Z toho pak plynou melancholické obrázky, které se v zemi naskýtají.

Allison Joyce viděla v Bangladéši mnohé. Fotografku, která zveřejnila své fotky na stránkách deníku Washington Post, nejvíce zaujaly smutné výrazy nevěst, které se v této jihoasijské zemi vdávají i v patnácti letech. „Je pro tuto zemi tradicí, aby dívka ve svůj svatební den byla spíše nesmělá,“ popsala deníku Washington Post Joyce, „avšak v jejím výrazu jsem viděla smutek a strach,“ popsala.

Podle posledních výsledků rozsáhlého výzkumu lidskoprávních organizací, které v oblasti provádějí dlouhodobá šetření, vychází najevo, že až 29 procent bangladéšských dívek se vdává (většinou proti své vůli) ve věku nižším než 15 let. 65 procent dívek se pak vdá ve věku nedovršených 18 let.

 

 

 

 

Tereza Stonišová


Klíčová slova: svatba, fotogalerie, BangladéšDiskuse ke článku