nahoru

Turistky pozor! Neposílejte fotky prsou z Thajska, do Kataru bez legín a bez bikin ve městech

fra 22. března 2015 • 16:00
Turistky pozor! Neposílejte fotky prsou z Thajska, do Kataru bez legín a bez bikin ve městech
foto: Facebook, Instagram

Sociální sítě jsou v poslední době zaplaveny takzvanými „underboob selfies“, tedy fotografiemi, na kterých ženy odhalují část svých prsou. Naučily se to především od některých celebrit. Jenže pozor! Úřady v Thajsku tvrdí, že zaslání podobné fotky může být v rozporu s tamními zákony. A podobných zákazů čeká letos turistů ve světě víc.

Thajská vojenská vláda minulý týden varovala před posíláním „underboob selfies“. Prý to porušuje zákon o počítačové kriminalitě a trest může být až do pěti let vězení. Podobný obsah je totiž podle thajských zákonů nemravný. A týká se to i zahraničních turistek. Paradoxní a absurdní ale je, že Thajsko je proslavené prostopášným nočním životem, v barech exhibují nahé ženy, transvestité vás oslovují na mnoha ulicích a v klubech se dokonce někdy souloží na podiu. V zemi jsou i desítky tisíc prostitutek a prostitutů, ale sex za peníze je oficiálně ilegální.

Další důrazné doporučení přišlo loni z Kataru. Tam zase vydali dekret, který radí turistkám, aby nenosily v zemi legíny, které zde nejsou považovány za kalhoty a jsou nevhodným oděvem v této islámské zemi. Ke kampani proti legínám jsou využívány i reklamy na sociálních sítích.

V posledních letech je také velmi populární Dubaj. I tam pozor, zejména při návštěvě tolik oblíbených nákupních středisek. I tam si ženy musí zakrýt ramena a mít sukni ke kolenům. Jinak budete na nevhodné oblečení minimálně upozorněné.

Zákazy, omezení a doporučení se ale netýkají pouze muslimských zemí. V katalánské Barceloně hrozí už od roku 2011 pokuty turistům, kteří chodí po ulicích v plavkách. Loni následoval baleárský ostrov Mallorca amjehpo hlavní město Palma, které stanovilo pokuty až ve výši několik stovek euro za chození v plavkách ve městě.

Oblečení musíte upravit i v některých prostorách Vatikánu. Určitě vás nepustí do baziliky svatého Petra v minisukni, ani s odhalenými rameny, ani muže v šortkách. Podobné je to i v chrámech v Thajsku či Indii, nebo mešitách kdekoli ve světě.

Holá ramena se ale nenosí ani na dostizích v anglickém Ascotu. Dokonce existuje průvodce, který má 16 stran a doporučuje vhodné oblečení na tomto místě.

fra


Diskuse ke článku