Děti, které se rozhodně nenudí aneb Ty nejextrémnější cesty do školy | Reflex.cz
nahoru

Děti, které se rozhodně nenudí aneb Ty nejextrémnější cesty do školy

bah4. září 2014 • 09:00
Děti, které se rozhodně nenudí aneb Ty nejextrémnější cesty do školy
foto: Refresher.sk

Patříte-li vy nebo vaši potomci k těm, které nebaví cesta do školy, protože ta půlhodina je přeci moc dlouhá, čtěte dál. Každý z nás si minimálně jednou za život neváží toho, co má. Kdyby ale takhle měly vypadat naše cesty do školy nebo do práce, určitě bychom změnily názor a cesta autobusem by vypadala jako procházka růžovým sadem. 

Dnes má každá rodina (mluvíme o České republice) alespoň jedno auto, rodiče rozváží děti do školy, případně je posílají vlakem, autobusem, tramvají nebo třeba metrem. Jsou stále ještě země, kde lidé autobus možná ani nikdy neviděli, auto nemají a nejspolehlivějším dopravním prostředkem jsou nohy. Cesta do školy netrvá třicet "otravných" minut MHD, ale pět hodin pěšky. Po skalách, do hor, je plná nebezpečí. 

Právě tyhle extrémy jsou důvodem, proč velká část dětí z těchto zemí školu nedokončí. Proto bychom si mohli vážit toho, kde žijeme a v jakém jsme bezpečí. Protože co musí absolvovat tyto děti a, koneckonců, lidé každého věku, by určitě nechtěl nikdo z nás.

bahVybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější