Fanoušci West Hamu na Staroměstském náměstí

Fanoušci West Hamu na Staroměstském náměstí Zdroj: Reuters

Podle odhadů je v Praze 25 tisíc fanoušků West Hamu bez lístku
Po incidentu v Rytířské ulici policie zadržela 12 podezřelých
Na pořádek dohlíží policisté
Po incidentu v Rytířské ulici policie zadržela 12 podezřelých
Po incidentu v Rytířské ulici policie zadržela 12 podezřelých
37
Fotogalerie

Fotbalové řádění v Praze. Podívejte se, jak probíhaly oslavy fanoušků Westhamu

Policie v souvislosti se středečním finálovým zápasem Evropské konferenční ligy zadržela 23 fanoušků. Tři jsou stále v policejních celách. Jeden z nich je podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě a další dva z výtržnictví. Ostatní zadržení fanoušci museli kvůli přestupku zaplatit pokutu a byli propuštěni.

Většinu fanoušků, 17, policisté zadrželi kvůli konfliktu, který se odehrál ve středu odpoledne v baru v Rytířské ulici v centru Prahy. Fanoušci Fiorentiny tam napadli příznivce West Hamu United. V souvislosti s tímto konfliktem je podle Rybanského jeden člověk podezřelý z trestného činu násilí proti úřední osobě a další dva z výtržnictví. "Tyto tři osoby se v tuto chvíli nalézají stále na území České republiky v policejních celách a jsou s nimi vedeny standardní úkony trestního řízení," upřesnil mluvčí.

Dvě desítky fanoušků policie zadržela pro spáchání přestupku, z toho u 19 lidí šlo o přestupek neuposlechnutí výzvy úřední osoby. Jeden člověk byl dnes kolem půl jedné ráno zajištěn, protože použil pyrotechniku na Staroměstském náměstí. Těmto fanouškům policisté uložili pokutu 2000 korun a poté je propustili.

Pyrotechniku podle policie zapalovali fanoušci také na dalších místech Prahy, mimo jiné na vlakovém nádraží v Edenu. Pyrotechnik rovněž zajistil na Václavském náměstí zavazadlo s pyrotechnikou.

Italský a anglický fotbalový klub se večer utkaly ve finále Evropské konferenční ligy na stadionu v Edenu, trofej získal po výhře 2:1 West Ham United. Do Prahy kvůli zápasu podle policie dorazilo asi 35.000 fanoušků. Podle Rybanského fanoušci italského týmu od brzkých ranních hodin opouštějí v leteckých speciálech Česko. Část podporovatelů anglického týmu se ještě v Česku zdržuje. Policie jejich pohyb stále monitoruje.