nahoru

Plesnivé hambáče a prošlé omáčky. Nová ruská napodobenina Mekáče je jen pro otrlé

venu 7. září 2022 • 06:30

Na první Big Mac se v Rusku stála nekonečná fronta. To, co ale slavný Mekáč mělo nahradit, opravdu nechcete zažít. Hnus a plíseň ale rudý fastfood nemůže zastavit. Chutně a tečka! A kafe si dejte ve Stars Coffee!

Válka na Ukrajině způsobila, že z ruského trhu odešly velké značky fastfoodů. Mezi nimi třeba slavný americký McDonald's, na jehož burgery se v roce 1990 stály nekonečné fronty. Nahradilo ho rychlé občerstvení s názvem Chutně a tečka. Chutně se zde ale nenjíte, leda, že byste si libovali v plísni a prošlých potravinách. 

Ani milovníci kávy zde nepřijdou zkrátka. V Rusku už sice nenajdete prodejnu Starbucks, ale můžete vyzkoušet nenápadnou kopírku Stars Coffee, která Starbucksu jakoby z oka vypadla. A to i logem. Ale tak proč ne, ziskuchtivci se nikdy nezastaví a už vůbec ne v případě, když hlasitě podporují ruského prezidenta Putina. 

venu
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.