nahoru

Ruské sci-fi příběhy a zkáza prohnilého Západu: Stalin na drakovi porcuje nepřátele mečem

venu 8. ledna 2022 • 13:30

V letech minulých, kdy u nás vládl komunismus, byla ruská literatura povinná. Ať už šlo o propagandu nebo velké ruské klasiky, číst ruskou literaturu se zkrátka muselo. Dnes by se ke známým titulům daly ještě přidat i knihy pro sci-fi nadšence. Je libo elfy bojující proti Americe nebo Británii? Nebo cestování v čase? Není problém. Ruská bizarní sci-fi literatura je toho plná.

Každý určitě ví, kdo byl Josif Stalin. Dokážete si ho ale představit, jak ovládá magií, nepřátele porcuje obou ručním mečem a k dispozici má ochočeného draka? Přesně o tom pojednává kniha Rudý Vládce, kde Stalin figuruje jako Daenerys s knírkem.

Ale pokud máte zálibu v Pánovi prstenů, elfech a válce, i pro vás se něco najde. V knížce Tankista Elf na frontě velké vlastenecké války se elf teleportuje do naší dimenze, aby pomáhal Sovětům vyhrát druhou světovou válku. Legolas ve službách rudé armády, to se jen tak nevidí. To by J. R. R. Tolkiena asi ani nenapadlo.

A jaké další bizarní tituly na poli ruské sci-fi literatury vyšly? Sledujte v našem videu.

venu


Klíčová slova: Rusko, ruský bizárDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.