nahoru

Místo války si to v roce 1910 rozdávaly mocnosti v pohlednicové nahotě: Němky, Rakušanky i Francouzky

mc 27. září 2021 • 14:40
Místo války si to v roce 1910 rozdávaly mocnosti v pohlednicové nahotě: Němky, Rakušanky i Francouzky
foto: LCC

Začátek 20. století nebyl, co se týče velkých událostí, příliš plodný. Nebe brázdily vzucholodě plné cestujících, Portugalsko vyhlásilo republiku, poprvé proběhlo plošné rádiové vysílání pro veřejnost, jinak jakoby se svět zastavil v tichém očekávání... Fotografové tak měli dost času věnovat se umělecké činnosti, jako bylo například vytváření erotických pohlednic s nahatými krasotinkami, pro potěchu oka i duše. Jednotlivé národy jakoby se předháněly, kdo jich do oběhu dostane nejvíc a co nejhezčích. V ovzduší ale již bylo cítit příznaky blížící se světové války, ve kterých se tyto hanbaté pohlednice staly ceněným platidlem.

mc


Klíčová slova: nahota, fotogalerie, pohlednice


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.