nahoru

Mladá Amanda vyhrála 25 milionů, ale dál pobírala dávky. Dostala podmínku a v pětadvaceti se ufetovala

mc 18. září 2021 • 10:40

Amandě bylo sotva 24 let, když vyhrála milion dolarů (asi 21,5 milionu korun). Ačkoliv si peníze mohla převzít anonymně, rozhodla se nechat se s obřím šekem a obřím úsměvem vyfotit. S tím, že má doma pořádný balík se chlubila kdekomu, zapomněla to ale sdělit jedné poměrně důležité entitě - úřadu, který má na starost tzv. potravinovou a lékovou pomoc pro rodiny v nouzi. Amanda dávky vesele pobírala dál. Dokonce kvůli tomu skončila před soudem. Asi rok po výhře ji našli mrtvou v jejím domě.

Když velkou sumu peněz v loterii vyhraje někdo chudý, je to vždy velká radost a veřejnost jim jejich štěstí často přeje. Problémem ale je, že právě chudí lidé s velkými objemy peněz často nezachází zrovna zodpovědně. To byl i případ Amandy Clayton, která byla dlouhé roky na dávkách - stát jí přispíval zejména na jídlo a léky. Pak náhle v roce 2011 vyhrála ve státní loterii nazvané „Udělej ze mě boháče!“ milion dolarů.

Lokální novináři ji ale brzy na to načapali, jak potraviny v obchodě platí potravinovými poukázkami, které získává od speciální federálního programu na podporu chudých rodin. Na kameru Amanda prohlásila, že dávky pobírá právem - je nezaměstnaná a po nákupu domu jí z výhry už moc nezbylo.

U soudu, kde po pár měsících skončila, jí tenhle argument rozhodně nepomohl. Amanda měla stát obrat o v přepočtu asi 120 000 korun na dávkách. Soud jí nařídil peníze vrátit a za zpronevěru ji odsoudil k devítiměsíční podmínce.

Jejího konce se už ale nedožila - rok od její snové výhry v loterii ji policie našla v jejím domě mrtvou. Podle všeho se předávkovala. Její obhájce médiím řekl, že tíha rozsudku pro ni byla příliš velká.

 

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.