nahoru

Takto se veselila Hitlerova děvčata z Bund Deutscher Mädel v době, kdy jejich vrstevnice posílali do lágrů

mc 26. června 2021 • 12:00

Hitlerjugend zná kdekdo, Svaz německých dívek (BDM) už ale tak proslulý není. Na svědomí to má patrně "drobný skandál" z roku 1936, o tom ale později. Podstatou svazu bylo sdružování německé mládeže a zdánlivě dokonalá přátelství. Na pozadí toho stálo vymývání mozků a pochopitelně rasová politika. Z pohlednic, které BDM propagovaly, vše ale působí nostalgicky a radostně. Zatímco se děvčata z přijatelných rodin s vhodnými rysy radovala při sportu či hře na hudební nástroj, jejich vrstevnice, které neměly takové štěstí umíraly v pracovních a koncentračních táborech.

Jsou to výjevy z idealistické mysli - štíhlá děvčata, plná života si užívají život. Plavovlasé děvy vaří, hrají na hudební nástroj, sportují, pomáhají při práci na poli či vítají Hitlera. Vše s úsměvem a radostí. Jaká ale asi byla realita? I děvčatům se vštěpovaly jediné správné způsoby chování i myšlení správného říšského dítěte. 

Režim svazu byl skutečně přísný - žádný makeup, jediný povolený účes byly copy, přísně zakázané kouření a povinný sport s jasnými výsledky. Děvčata se měla připravovat na to rodit malé árijce jako na běžícím pásu. Málem k tomu ale došlo dost předčasně....

Onen skandál byl jen bombou čekající na výbuch - děvčata s BDM se na společných akcích setkávala s jinochy z Hitlerjugend a není moc divu, kam takové schůzky vedly. Jenže tenhle průšvih narostl do neuvěřitelných rozměrů.

V roce 1936 se kamarádské vztahy děti prohloubily natolik, že 900 dívek BDM otěhotnělo. Německou společnost tato zpráva velice pobouřila a děvčata putovala na potrat. Valná většina z nich byla obětí znásilnění, ačkoliv pochopitelně nevznikly žádné oficiální záznamy. Jen se celé organizaci začalo přezdívat Svaz německých matrací...

mc
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.