nahoru

Queenie: Jediná slonice na světě, která provozovala vodní lyžování

čip 28. května 2021 • 14:30
Queenie: Jediná slonice na světě, která provozovala vodní lyžování
foto: vintag.es

Queenie, samička slona asijského, přišla na svět v roce 1952 v Thajsku. Krátce po svém narození byla převezena do známého newyorského zverimexu, kde si ji jako šestiměsíční slůně koupili jistý Bill Green s dcerou Elisabeth, majitelé soukromé zoo ve Vermontu. 

Elisabeth si s Queeníe okamžitě padly do oka. Spojovala je mimo jiné láska k vodě a překvapivě i k vodním sportům. Greenovi brzy přišli na to, že slonice vodu zbožňuje natolik, že je ochotná vydržet vše, co se jí jen trochu týká. A proto vymysleli představení, během kterého se slonice projížděla po jezeře na vodních lyžích.

Vystoupení se okamžitě stalo populárním a z Queenie byla sloní hvězda. Později účinkovala na velkých amerických výstavách a dokonce se stala tváří společnosti Mercury, která vyráběla motorové čluny.  

V roce 1967 Greenovi Queenie prodali do Michiganu skupině, která profesionálně vystupovala s několika slony. V roce 1981 se ocitla v cirkuse Gatti, kde aktivně vystupovala až do roku 2003. 

Kvůli vážným a nevyléčitelným zdravotním potížím byla slonice Queenie v roce 2011 navždy uspána.

 

čip


Klíčová slova: USA, slon, cirkus, Thajsko


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.