nahoru

Fotogalerie: Jednou už jsme si přáli, aby šli Rusové domů, tenkrát to ale nevyšlo

čip 23. dubna 2021 • 14:00
Fotogalerie: Jednou už jsme si přáli, aby šli Rusové domů, tenkrát to ale nevyšlo
foto: vintag.es

V souvislosti s událostmi posledních dní, je na místě si připomenout, jak se k nám Rusko, přesněji SSSR, chovalo v minulosti. 

Když armáda Varšavské smlouvy v noci z úterý 20. srpna na středu 21. srpna 1968 překročila hranice Československa, překvapila tím dokonce i samotnou komunistickou stranu. Od této chvíle muselo být všem jasné, s kým si dosavadní garnitura zahrává. Vojska SSSR nakonec opustila Československo až v roce 1991. 

Mnoho z nás má smutné události srpna roku 1968 v živé paměti. Mladší ročníky se o nich učily na školách a poslouchaly vyprávění svých příbuzných. Je nezbytné, abychom si tyto události, tak jak se opravdu staly, i nadále připomínali a předávali si paměti na ně z.generace na generaci. Mohou nám pomoci ustát stále sílící tlak Ruské federace na naši zem. Nesmíme dovolit, aby si Rusko opět jen na vteřinu pomyslelo, že u nás si může dovolit cokoliv.

Prohlédněte si fotogalerii ze srpna roku 1968.

čipPrezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.