nahoru

Ostrov panenek: Nedaleko mexické metropole leží muzeum hororu pod širým nebem

čip 22. ledna 2021 • 18:30
Ostrov panenek: Nedaleko mexické metropole leží muzeum hororu pod širým nebem
foto: vintag.as

Panenky - děti je zbožňují, dospělí je mohou považovat za trochu znepokojivé a najdou se i tací, kteří trpí pediofóbií, tedy panickým strachem z panenek. Nejstrašlivější místo na světě je pro osobu trpící pediofobií Ostrov panenek ležící několik kilometrů od Mexico City.

Tam se v 50. letech minulého století uchýlil jistý rolník Don Julián Santana Barrera. Opustil ženu a dceru pro to, že jednoho dne viděl (či věřil, že viděl) holčičku, jak se topí v laguně, která obklopuje ostrov.

Od té doby sbíral nejrůznější panenky, zdeformované a zmrzačené, poskládané z utržených údů. Ty zde vystavil, aniž by je opravil nebo očistil, a tak se ostrov stal jakýmsi muzeem hororu pod širým nebem.

čip


Klíčová slova: fobie, ostrov panenek, pediofobie


Prezidentské volby 2023

Začátkem roku 2023 se budou konat prezidentské volby, kde se rozhodne o nástupci Miloše Zemana. Přinášíme vám přehled užitečných informací, volební zpravodajství i zajímavosti týkající se prezidentského úřadu.

Kandidáti Termín voleb

Voličský průkaz Volební systém Pravidla kampaně Výsledek voleb Druhé kolo


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 

Nejčtenější komentáře