nahoru

V Bavorsku zmizela z hor obří dřevěná socha penisu. Někdo ho uříz a odnesl si ho

ČTK 1. prosince 2020 • 17:30
V Bavorsku zmizela z hor obří dřevěná socha penisu. Někdo ho uříz a odnesl si ho
foto: ČTK

Německá policie začala vyšetřovat zmizení dřevěné sochy penisu z vrcholku bavorských hor. Falická socha měřící dva metry zmizela z hory Grünten v nadmořské výšce 1738 metrů během víkendu, píše agentura AFP.

Sochu nejspíš někdo odřízl, na místě se našly piliny. Policie však podle AFP neví, zda se jedná o trestný čin, protože záhadou je i autorství sochy a fakt, jak se na místo dostala. Není to prý sice pravděpodobné, ale 200kilogramový dřevěný penis mohl uříznout sám majitel, píše AFP s odvoláním na místní policejní mluvčí.

Socha se na vrcholu hory jihozápadně od Mnichova objevila před čtyřmi nebo pěti lety a lákala k návštěvě mnohé turisty. Starosta blízké obce Rettenberg lituje, že socha zmizela. O jejím původu se spekuluje, podle německých médií byla nechtěným dárkem od skupiny mladých mužů, kteří pak sochu na saních odvezli na kopec.

ČTK


Klíčová slova: penis, Německo, socha, krádež, BavorskoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.