nahoru

Krutá tradice ze severu Indie: Znetvoření obličejů žen jako ochrana před únosy

red 31. července 2022 • 12:30
Krutá tradice ze severu Indie: Znetvoření obličejů žen jako ochrana před únosy
foto: Profimedia.cz

Na severu Indie existuje kmen Apatani, který se kromě svých skvělých zemědělských dovedností, pestrou kulturou a zajímavými festivaly, vyznačuje hlavně znetvořenými ženami, které mají v nosních chrupavkách vložené dřevěné disky. 

Ženy z kmene Apatani byly považovány za ty nejkrásnější široko daleko. A muži z okolních kmenů se nestyděli a unášeli je, kdykoliv se jim zachtělo. V roce 1970 vůdce kmene rozhodl o tom, že všechny krásné ženy z kmene musí mít znetvořeny obličeje nosními disky, které odradí muže z cizích kmenů od únosů.

Místním kráskám se tak začaly v době jejich první menstruace propichovat nosní chrupavky, kam jim byl vložen černý roztahovací disk. Navíc si dívky začaly černou barvou tetovat obličeje od čela až k bradě. 

Tento drsný rituál je však v dnešní době minulostí. Byl totiž zakázán. Mladé dívky se už nijak nezohavují. Naopak. Zdobí se podle nejnovějších indických trendů.

red


Klíčová slova: nos, ženy, krása, Indie, apataniDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.