nahoru

Nedávno oslavila 40. narozeniny. Jak dnes vypadá představitelka Lolity Dominique Swain

la 14. září 2020 • 15:00
Nedávno oslavila 40. narozeniny. Jak dnes vypadá představitelka Lolity Dominique Swain
foto: Instagram/archiv

Román spisovatele Vladimira Nabokova Lolita, který vyšel v pařížském nakladatelství Olympia, slaví 65. výročí od prvního vydání. V té době vyvolal pořádný skandál. A rozruch byl i kolem filmového zpracování, kterého se slavný román dočkal dokonce dvakrát.

Ze jména hlavní hrdinky se během let stalo klišé, nálepka označující záměrně provokující, předčasně dospělé dívky. K tomuto obrazu Lolity přispěla právě filmová zpracování a jejich hlavní protagonistky. 

První, Kubrickův snímek z roku 1962, propagoval smyslný plakát, na němž představitelka Lolity Sue Lyon s rudými rty a brýlemi olizuje rudé lízátko.

Tomu druhému z roku 1997 pak kritici vyčítali příliš atraktivní a dospěle působící titulní hrdinku, americkou herečku Dominique Swain. Tehdy sedmnáctileté Dominique se ovšem podařilo vtisknout Lolitě nezapomenutelnou tvář. Díky tomu se stala slavnou po celém světě. Jak ale vypadá herečka, která v srpnu oslavila 40. narozeniny dnes? Podívejte se na galerii.

la
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.