nahoru

Je libo mramor nebo dřevo? Muzea se předhánějí, kdo vlastní nejhezčí umělecké pozadí

vih 10. července 2020 • 13:40
Je libo mramor nebo dřevo? Muzea se předhánějí, kdo vlastní nejhezčí umělecké pozadí
foto: Twitter: Anglesey Abbey

Po celém světě muzea a galerie soutěží, kdo ve svých sbírkách vlastní nejhezčí zadek. Ať už socha, malba, rytina nebo dokonce mrtvý čmelák, všechny exponáty jsou si navzájem velkou konkurencí. Sami se o tom přesvědčíte v galerii pod článkem.

Yorkshire Museum ve Spojeném království odstartovalo 26. června mezinárodní bitvu – #CURATORSBATTLE – když na Twitteru sdílelo půvabné pozadí mramorového antického atleta, ze kterého se kus odlomil tak povedeně, že to vypadá, jako by ho někdo ukousl. Nápadem se inspirovala muzea z celého světa a snaží se navzájem trumfnout, kdo vlastní ten největší skvost. Soutěžní exempláře ale nepatří zdaleka jen do říše soch, najdeme mezi nimi také hmyzí soutěžící z přírodovědných expozic nebo dvourozměrná díla. Soutěž ještě stále běží a na stránkách Boredpanda.com můžete hlasovat pro svoje nejoblíbenější obrázky.

vih
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.