nahoru

Čtvrtá řada Stranger Things potvrzena. Děj se bude odehrávat mimo městečko Hawkins

Martin Bartkovský 1. října 2019 • 14:20
Video se připravuje ...
Trailer na čtvrtou sérii Stranger Things
• video: 
Netflix

Téměř ihned po konci třetí série populárního seriálu Stranger Things se začalo šuškat o další sérii. Ta byla nyní oficiálně potvrzena i její domovskou streamovací službou Netflix. A i když informací je málo, na světlo světa se dostal oznamovací trailer. Ten však toho také příliš neprozrazuje. I když hlavní hrdinové zůstanou stejní, zcela se změní místo, kde se bude děj odehrávat. Ukázka totiž končí větou, že už rozhodně nejsme v městečku Hawkins.

Ona poslední věta z ukázky je skutečně jediná zatím oficiálně potvrzená informace. Děj čtvrté řady by se měl odehrávat na nových místech se starými hrdiny. Je to logické vzhledem k posledním scénám třetí řady, tam by měl děj té nové navázat. Neměla by chybět ani hlavní dětská hvězda seriálu Millie Bobby Brownová, která se už počtvrté stane Eleven, dívkou s nadpřirozenými schopnostmi. Další jistotou budou bratři Dufferovi, kteří celý seriál vymysleli a režírují i velkou část epizod.

A jaké jsou zatím neoficiální informace a drby? Ruský herec Andrey Ivchenko, který si střihl záporáka v poslední sérii, naznačil, že by se jeho postava mohla vrátit. Z rozhovoru, který bratři Dufferové poskytli pro Variety, vyplývá, že čtvrtá řada bude tou poslední. Producent Shawn Levy nicméně věří ještě i v pátou sérii. Co se týče vysílacího data, tak reálný je až rok 2021. Natáčení by totiž teprve mělo začít a mezera mezi druhou a třetí sérií byla 20 měsíců. Většinou má pak seriál premiéru v červenci (kromě druhé řady, která měla premiéru koncem října). Děj seriálu by se měl odehrávat v roce 1986, a tak se spekuluje, že by do něj mohla promluvit i černobylská jaderná katastrofa. A i když se jedná čistě o fanouškovskou spekulaci, rozhodně by to nebyla špatná zápletka.

Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.