nahoru

Langmajer jako Joel a Čtvrtníčková jako Ellie? Kdo by hrál v seriálu The Last of Us, kdyby se natáčel v Česku?

 • -bam- 15. března 2023 • 09:30
  Langmajer jako Joel a Čtvrtníčková jako Ellie? Kdo by hrál v seriálu The Last of Us, kdyby se natáčel v Česku?
  Čeští herci jako postavy z Last of Us: Joel Miller - Jiří Langmajer
  • foto: 
  Koláž reflex.cz

  V noci z neděle na pondělí skončil seriál The Last of Us. Série natočená podle oceňované videohry si získala srdce milionů fanoušků. V Evropě se dokonce stala nejsledovanějším titulem v historii streamovací platformy HBO, a porazila tak Hru o trůny i třeba nedávný Rod Draka. Jak by to ale vypadalo, kdyby se tento mezinárodní hit natáčel výhradně v české produkci? Popustili jsme v redakci uzdu fantazii a výsledek nás překvapil. Posuďte sami.

  Seriál The Last of Us se stal naprostým fenoménem a skvěle rozvinul potenciál, který mu nabídla videoherní adaptace. Základních obrysů se držel, kde mohl, tam citlivě děj rozšířil, nebo naopak šikovně zkrátil jinak rozvleklé videoherní pasáže. Funguje tedy jak na ty, co hru znají, tak i na ty, kteří zůstali videoherním světem nepolíbeni. Zatímco v produkci HBO stojí za projektem duo Craig Mazin (autor seriálu Černobyl) a Neil Druckmann (autor videoherní předlohy), nám by se líbila jiná a výhradně tuzemská dvojka. A to scénárista Štěpán Hulík (který s Ivanem Zachariášem stvořil pro HBO Pustinu) a Martin Pohl, který je známý jako rapper Řezník a ve své filmografii má zatím celovečeráky Party Hárd a Párty Hárder. Seriál by se pak, stejně jako Pustina odehrával v severočeských Sudetech. A kdo by hrál hlavní role? Klikněte na tlačítko „čtěte dál“ a dozvíte se, koho jsme jim nacastovali. Nesouhlasíte s naším obsazením? Napište nám to vaše do diskuze!


 • Joel Miller – Jiří Langmajer

  Foto Koláž reflex.cz

  Hlavní mužská role potřebuje zkušeného a ošlehaného herce. Jiří Langmajer by to nejen že zvládl, ale hlavně by si po sérii letních komedií, kde se musí neustále obnažovat, konečně střihl pořádně charakterní roli. Joel nabízí celou škálu emocí a dost akčních scén, takže by mu snad i ten Český lev konečně cinknul.


 • Ellie Williams – Anna Čtvrtníčková

  Foto Koláž reflex.cz

  Nechtěli jsme sahat do ostřílené herecké trojice Ramba – Josefíková – Křenková. Tvůrci v HBO sáhli po nenápadné a vynikající Belle Ramsey a v Česku vidíme podobný talent v Anně Čtvrtníčkové, tedy dceři Petra Čtvrtníčka. Sama ukázala, že na sobě unese tíhu děje v Andělu Páně 2 a zabíjet zombíky by jí šlo určitě také dobře.


 • Tommy Miller – Stanislav Majer

  Foto Koláž reflex.cz

  Do role Joelova mladšího bratra Tommyho by se nám hodil Stanislav Majer. Šlo nám jak o případnou fyzickou podobnost s Langmajerem, tak také o schopnost zahrát tvrdého bývalého vojáka. A to by Standa Majer zvládl s přehledem.


 • Bill – Leoš Noha

  Foto Koláž reflex.cz

  Dobrácký vousatý prepper, tedy člověk připravený přežít apokalypsu, by v podání Leoše Nohy dostal trochu kouzla z Okresního přeboru. Ráčkovat by ale neměl.


 • Frank – Roman Zach

  Foto Koláž reflex.cz

  Pro Billova přítele Franka bychom vybrali Romana Zacha. S Leošem Nohou by vytvořil kouzelný pár a na výškový rozdíl už dnes kamery znají spoustu triků. To by se nějak zamaskovalo.


 • Tess – Petra Špalková

  Foto Koláž reflex.cz

  Seriálová i videoherní Tess je pořádně tvrdá žena. A v Česku nemáme tvrdší herečku, než je Petra Špalková. Tohle je absolutně bez diskuze.


 • Marlene – Martha Issová

  Foto Koláž reflex.cz

  Martha Issová musí hrát v každém českém větším projektu a i zde by dostala jednu z vedlejších rolí. Členku Světlonošů by zvládla s přehledem a Lva by si za to odnesla tak jako tak.


 • David – Vladimír Javorský

  Foto Koláž reflex.cz

  David je jedna z nejlepších postav ve světě Last of Us. Z dobráckého chlapíka se během pár minut vyklube vyšinutý kanibal. A k této proměně se svým zevnějškem i hereckými schopnosti nejvíce blíží právě Vladimír Javorský.


 • Clicker – Oldřich Kaiser

  Foto Koláž reflex.cz

  Kdo jiný by si měl zahrát ikonickou zombie než představitel mouchy, klíštěte a čulibrka Oldřich Kaiser? Tohle by byla taková paráda, že by ho určitě nacastovali i pro druhou sérii americké verze. Cože? Nepřišli gumičky? Chramst.


-bam-Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.
 


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.