nahoru

Arnoštek je prostě boží! Podívejte se, jak dnes vypadá legendární DJ z kultovního filmu Kouř

Martin Bartkovský 4. července 2019 • 15:10
Loutková scéna z filmu Kouř na filmovém festivalu v Karlových Varech
• video: 
Martin Bartkovský

Český muzikál Kouř má dnes už kultovní statut. Celovečerní debut Tomáše Vorla s podtitulem „Rytmikál totalitního věku“ se 3. července dočkal slavnostního uvedení ve Velkém sálu hotelu Thermal na 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Toho se zúčastnila i početná delegace, ve které nechyběl jak režisér Vorel, tak i bratři Cabanové. Starší Michal dělal choreografii a mladší Šimon si střihl roli legendárního DJ Arnoštka. Podívejte se, jak vypadá dnes.

„Ahoj, ahoj, ahoj, tak jsme zase tady spolu jako každou středu, jako každý pátek. Je tady váš Arnošt se svou diskotékou. Ano, ano, ano, a už je to tady, už to jede, už se to roztáčí. Je to fajn? Je to fajn. Je to fajn,“ říká do mikrofonu filmový DJ Arnoštek v jedné z nejznámějších scén filmu. Následuje zpěv spojený s tancem v bizarní choreografii, kterou pro svého bratra Šimona vymyslel jeho bratr Michal.

Na připomínku zazněla i tato slova na slavnostním uvedení. Jenže Šimon Caban se už do role Arnoštka převtělit nechtěl, a tak Michal Caban vymyslel alternativní verzi. Za bouřlivého potlesku a jásotu sehrály ikonickou scénu loutky. Její záznam najdete ve videu v úvodu článku.

Film Kouř vstoupil do československých kin v roce 1990. V hlavních rolích se představili Jan Slovák, Lucie Zedníčková, Jiří Fero Burda, Jaroslav Dušek či Petr Čtvrtníček. Podívejte se do naší fotogalerie, jak vypadá DJ Arnoštek po téměř 30 letech od původní premiéry filmu. Máte rádi film Kouř? Jaká hláška je vaše nejoblíbenější? Dejte nám to vědět do komentářů pod článkem.
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2021

Program Historie Ubytování během festivalu

Filmy 2021 Celebrity ve Varech

 

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 20. do 28. srpna 2021. Festival letos přinese řadu českých premiér. Zahájení bude patřit filmu Zátopek. I přes veškerá koronavirová opatření se můžeme těšit na KVIFF ve vší parádě.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.