KVIFF | Arnoštek je prostě boží! Podívejte se, jak dnes vypadá legendární DJ z kultovního filmu Kouř | Reflex.cz
nahoru

Arnoštek je prostě boží! Podívejte se, jak dnes vypadá legendární DJ z kultovního filmu Kouř

Martin Bartkovský4. července 2019 • 15:10

Český muzikál Kouř má dnes už kultovní statut. Celovečerní debut Tomáše Vorla s podtitulem „Rytmikál totalitního věku“ se 3. července dočkal slavnostního uvedení ve Velkém sálu hotelu Thermal na 54. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Toho se zúčastnila i početná delegace, ve které nechyběl jak režisér Vorel, tak i bratři Cabanové. Starší Michal dělal choreografii a mladší Šimon si střihl roli legendárního DJ Arnoštka. Podívejte se, jak vypadá dnes.

„Ahoj, ahoj, ahoj, tak jsme zase tady spolu jako každou středu, jako každý pátek. Je tady váš Arnošt se svou diskotékou. Ano, ano, ano, a už je to tady, už to jede, už se to roztáčí. Je to fajn? Je to fajn. Je to fajn,“ říká do mikrofonu filmový DJ Arnoštek v jedné z nejznámějších scén filmu. Následuje zpěv spojený s tancem v bizarní choreografii, kterou pro svého bratra Šimona vymyslel jeho bratr Michal.

Ikonický „letňák“ je ve Varech zavřený. Kino, které hostilo hvězdy, je prý v havarijním…

Na připomínku zazněla i tato slova na slavnostním uvedení. Jenže Šimon Caban se už do role Arnoštka převtělit nechtěl, a tak Michal Caban vymyslel alternativní verzi. Za bouřlivého potlesku a jásotu sehrály ikonickou scénu loutky. Její záznam najdete ve videu v úvodu článku.

Film Kouř vstoupil do československých kin v roce 1990. V hlavních rolích se představili Jan Slovák, Lucie Zedníčková, Jiří Fero Burda, Jaroslav Dušek či Petr Čtvrtníček. Podívejte se do naší fotogalerie, jak vypadá DJ Arnoštek po téměř 30 letech od původní premiéry filmu. Máte rádi film Kouř? Jaká hláška je vaše nejoblíbenější? Dejte nám to vědět do komentářů pod článkem.

Natočil jsem filmy, které jsou trochu lepší než já. Třeba Pelíšky, říká režisér Jan …
Nahá kráska v pohybu. Podívejte se, jak Tono Stano vyrábí video ze své neslavnější fotky
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Privilegované volby: Stane se Andrej Babiš novým prezidentem ČR?
PREMIUM X Karel Steigerwald: Fámy, které cloumají státem, jsou nejriskantnějším nástrojem politiky
PREMIUM X Diskriminace mužů-účetních: Česká veřejná správa povýšila formalismus na kafkovský piedestal
PREMIUM X Bouřlivý říjen 1918: Jak vzniklo Německé Rakousko a málem nevzniklo Československo
PREMIUM X Jaroslav Lobkowicz: Monarchie? Raději bych zůstal u prezidenta a republiky...

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější