nahoru

Nesoutěžní filmy v Karlových Varech: Třeštíkové Forman vs. Forman i světové premiéry

BED 28. května 2019 • 11:55
Video se připravuje ...
Forman vs. Forman – trailer
• video: 
Negativ

Nesoutěžní sekce MFF KV představí letos hned několik netrpělivě očekávaných premiér. Po úspěchu v Cannes bude vůbec poprvé v Čechách uveden dokument Heleny Třeštíkové a Jakuba Hejny Forman vs. Forman. Uznávaná ikona české dokumentaristiky Olga Sommerová pak varským divákům ve světové premiéře nabídne 102minutový portrét další české legendy Jiří Suchý – Lehce s životem se prát.

Ve světové premiéře se v Karlových Varech představí také celovečerní hraný debut Ondřeje Provazníka a Martina Duška Staříci, dramatický příběh dvojice politických vězňů v pokročilém věku, kteří se vydávají v obytném voze na cestu s jediným cílem – najít a zabít bývalého komunistického prokurátora, jenž poslal na smrt elitu národa. Ve svérázné road-movie excelují Jiří Schmitzer a Ladislav Mrkvička.

V exkluzivní předpremiéře představí Ivan Zachariáš první dvě epizody šestidílného špionážního dramatu Bez vědomí natočeném v produkci HBO Europe, v hlavních rolích s Táňou Pauhofovou, Hattie Morahan (Kráska a zvíře) a Davidem Nyklem (Hvězdná brána).

Světová premiéra: Podivuhodná dobrodružství

V Karlových Varech se uskuteční i světová premiéra dlouho očekávaného celovečerního debutu Martina Krejčího Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera. Natočil jej v americké produkci a jedné z klíčových rolí se ujal John Turturro.

Letošní laureát Ceny prezidenta MFF KV, význačný kameraman Vladimír Smutný si jako ukázku své tvorby vybral dobové drama Jiřího Svobody Zánik samoty Berhof (1983), natočené podle předlohy Vladimíra Körnera.

Austrálii bude v nesoutěžní části hlavního programu reprezentovat evropská premiéra snímku Mystify: Michael Hutchence, dokumentární cesta do komplikovaného vnitřního světa frontmana australské rockové skupiny INXS.

BEDMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.