nahoru

Michal Viewegh: Zfilmovat by se mohli Biomanžel a Biomanželka. Nebo Melouch

red5. července 2018 • 13:20
Michal Viewegh o nové knize, filmu i veřejném čtení
• video: 
Martin Bartkovský

Do Karlových Varů ve středu zavítal i spisovatel Michal Viewegh. Po Janě Plodkové, Ivě Pazderkové, Ester Geislerové, Josefině Bakošové a dalších i on mluvil s Lenny Trčkovou o knihách a literatuře v pořadu Čtení tě mění. V MALL.cz Parku jen pár kroků od Thermalu mu tleskaly desítky posluchačů – a on se jim pak na oplátku podepsal (třeba do své letošní knížky, souboru dvou novel Muž a žena).

Jaké své knihy by Michal Viewegh rád viděl natočené? A k čemu jsou podle něj spisovatelům dobrá autorská čtení? To se dozvíte v našem videu; jednoho z nejznámějších českých prozaiků hovořících o filmu, o knihách a o životě pak najdete zde. Lenny Trčková ve svém pořadu v rámci festivalu přivítá ještě dvě osobnosti, které jí řeknou, jaká kniha jim změnila život: sedmnáctiletého herce Josefa Trojana v pátek 6. 7. od 15 hodin v MALL.cz Parku a tanečníka Jana Ondera v sobotu 7. 7. od 15 hodin tamtéž.

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku