nahoru

Stíhačky na leasing a pandury vyřazené srážkou s Fabií. Marek Eben si utahoval z české armády

Martin Bartkovský 30. června 2018 • 13:32
Festival Karlovy Vary: Stíhačky na leasing a pandury vyřazené srážkou s Fabií. Marek Eben si utahoval z české armády
• video: 
Martin Bartkovský

„Bývá tradicí, že kulatá výročí, jakým je 100 let od vzniku republiky, slaví větší státy bombastickou vojenskou přehlídkou. U nás to dost dobře možné není. Máme celkem 14 stíhaček na leasing a pět obrněných pandurů vyřadila srážka s jedinou Fabií,“ glosoval při zahájení 53. ročníku Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech moderátor Marek Eben. Dále přišla řeč i na ČEZ a jeho odstoupení z pozice hlavního sponzora a životosprávy karlovarských celebrit. Celý projev najdete ve videu, podívejte se!

„Bude lepší, když u nás zůstaneme u cvičení se stuhami a kužely,“ pokračoval dál Eben a přítomný sál propukal v hlasitý smích. Oblíbený moderátor už podvacáté třetí zahajuje filmový festival satirickým projevem a ani letošek nebyl výjimkou.

Nezůstalo ale jen u bojeschopnosti České republiky. Legraci si udělal i z životního stylu, který většina z hvězdných hostů ve Varech praktikuje. „Sokolské heslo „Ve zdravém těle, zdravý duch“ tady neplatí, a jak se tak na vás dívám, ani se ho nepokoušejte praktikovat. Nebylo by to už nic platné,“ bavil Eben a na obranu hostů dodal, že mnozí z nich i při své životosprávě už o několik let přežili jak Frištenského, tak Tyrše.

Celý jeho proslov najdete ve videu. Co na něj říkáte, pobavil vás stejně jako přítomné v sále?

 

 Klíčová slova: Karlovy Vary, KVIFF, Reflex ve Varech


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku