nahoru

Filmy ve Varech: All That Jazz - filmový muzikál, který je dobré vidět na velkém plátně

red 30. června 2018 • 12:00
Festival Karlovy Vary: Skvělý muzikál All That Jazz tam uvidíte na velkém plátně
• video: 
reflex.cz

Kabaret a All That Jazz. Přelomové, dnes už klasické muzikály, jež navždy změnily tvář žánru. Oba natočil v sedmdesátých letech režisér Bob Fosse. V All That Jazz hraje Roy Scheider (v životní roli) broadwayského režiséra, který sice drží pevně v rukou scénografii svých představení, ale kulisy života se mu hroutí.

Bob Fosse napsal tento tragikomický muzikál se scenáristou a producentem Robertem Alanem Arthurem, který během natáčení zemřel. Snímek s legendárními písněmi a tanečními hity má čtyři Oscary (nejlepší výprava, kostýmy, střih a hudební aranžmá) a pět nominací. Získal i Zlatou palmu v Cannes 1980.

Rada: Průkopnický, vizuálně, obsahově i hudebně silný muzikál. Rozhodně stojí za zážitek na velkém plátně.

All That Jazz

Režie: Bob Fosse, USA 1979

Film můžete vidět v neděli 1.7. od  10:00 a ve čtvrtek 5.7. od 21:30 v Karlovarském městském divadle.

redMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku