nahoru

Na festival do Varů přijede herec Jeremy Renner, opravdový akční hrdina

Veronika Bednářová20. června 2017 • 14:20
Jeremy Renner
Jeremy Renner
• foto: 
Profimedia.cz

Má dvě nominace na Oscara, hrál ve snímku Smrt čeká všude, je hvězdou akční série Avengers, filmu Captain America a dvou pokračování Mission: Impossible! Letos převezme na 52. MFF Karlovy Vary Cenu prezidenta MFF KV a představí snímek Wind River, detektivní příběh ze zamrzlého amerického Wyomingu, kde hraje hlavní roli. Festival v rámci slavnostního zakončení uvede s Rennerem i novou, oceňovanou sci-fi režiséra Denise Villeneuva Příchozí (Arrival).

Jeremy Renner se už na přelomu století etabloval především díky postavám v akčňácích a ve válečných filmech. Právě postava velitele Jamese ve válečném dramatu Kathryn Bigelowové Smrt čeká všude (The Hurt Locker, 2008) mu vynesla první nominaci na Oscara a další ceny (BAFTA, Independent Spirit, SAG).

Po dvou letech byl na Oscara nominován znovu za roli detektiva (po boku Bena Afflecka) v kriminálním filmu Město (The Town, 2010) a získal také nominaci na Zlatý glóbus a Screen Actors Guild Awards.

720p 480p 360p 240p
Trailer k filmu Příchozí.VIDEO Falcon

Hrál dále hlavně ve vysokorozpočtových a divácky úspěšných filmech, jako je Thor (2011), Mission: Impossible – Ghost Protocol (2011) a Mission: Impossible – Národ grázlů (Mission: Impossible – Rogue Nation, 2015), Bourneův odkaz (The Bourne Legacy, 2012), kde převzal vůdčí úlohu ve volné sérii adaptací knih Roberta Ludluma po Mattu Damonovi. Postavu kapitána Clinta Bartona/Hawkeye vytvořil v komiksové sérii Avengers (2012), Avengers: Age of Ultron (2015) a souvisejícím Captain America: Občanská válka (Captain America: Civil War, 2016).

Zprávy z festivalu ve Varech: Uma Thurman, hollywoodská superstar, přijíždí na zahájení!

Není to ale jenom herec akčních postav, produkuje umělecké snímky, sám hrál například ve skvělém krimidramatu režiséra Davida O. Russella Špinavý trik (American Hustle, 2013), nominovaném na 10 Oscarů.

Oba snímky, jež s ním uvidíte ve Varech, taky nejsou žádné střílečky: film Denise Villeneuva Příchozí (Arrival, 2016), který v letošním klání získal Oscara a sedm dalších oscarových nominací, je mysteriózní sci-fi a Wind River (režie Taylor Sheridan, 2017), jenž měl premiéru v Sundance a na letošním festivalu v Cannes získal v soutěži Un Certain Regard Cenu za režii, je zase detektivní thriller.

Víme první: Oscarový herec Casey Affleck bude hostem festivalu v Karlových Varech
Desítky rukou nesmí udělat chybu. Podívejte se, jak vzniká křišťálový globus pro…

Veronika Bednářová


Klíčová slova: filmy, festival, Jeremy Renner, KVIFFDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
26,000
22,930
29,300
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější