nahoru

Karlovy Vary: V sekci Hlavní program - mimo soutěž se představí čtyři ceněné filmy ze zahraničních festivalů

kviff.com9. června 2017 • 10:50
720p360p
Trailer na film V pohodě (Free and Easy) režiséra Jun Genga
• video: 
Facebook.com

V nesoutěžní části Hlavního programu se letos představí čtveřice filmů, které se již dočkaly kladných ohlasů na zahraničních festivalech, a evropské publikum je bude moci poprvé vidět na MFF Karlovy Vary.

Cenu za nejlepší kameru si z newyorského festivalu Tribeca odnesl estonský koprodukční snímek Listopad (režie Rainer Sarnet), který nás zavádí do přízračného světa pohanského venkova, kde řádí vlkodlaci, mor a hlavním hrdinům se jen stěží daří najít opravdovou lásku.

Zvláštní cenu poroty si z festivalu Sundance odnesla černohumorná komedie V pohodě (režie Jun Geng), ve které zdánlivě nevinný příjezd prodejce mýdla do téměř opuštěné vesnice na severu Číny spustí vlnu bizarních situací. Další titul vnese do festivalových kin atmosféru drsné irské krajiny, jíž jsou věnovány písně místního muzikanta Joea Heaneyho.

720p 360p
Trailer na film Listopad (November) režiséra Rainera SarnetaVIDEO Facebook.com

Vizuálně vybroušený černobílý snímek Píseň ze žuly (režie Pat Collins) byl ve světové premiéře uveden na americkém festivalu South by Southwest. Na festivalu v Hongkongu započal svou festivalovou kariéru snímek Juze (režie Miransha Naik), který sleduje snahu dospívajícího Santoshe vymanit se z prostředí slumu a začít nový život v lepších podmínkách.

Desítky rukou nesmí udělat chybu. Podívejte se, jak vzniká křišťálový globus pro…
Hercule Poirot versus Johnny Depp. Nová Vražda v Orient expressu se představuje v první…

kviff.com


Klíčová slova: film, festival, Karlovy Vary, KVIFFDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,580
22,540
29,900
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější