nahoru

Karlovy Vary: V sekci Hlavní program - mimo soutěž se představí čtyři ceněné filmy ze zahraničních festivalů

kviff.com9. června 2017 • 10:50
Trailer na film V pohodě (Free and Easy) režiséra Jun Genga
• video: 
Facebook.com

V nesoutěžní části Hlavního programu se letos představí čtveřice filmů, které se již dočkaly kladných ohlasů na zahraničních festivalech, a evropské publikum je bude moci poprvé vidět na MFF Karlovy Vary.

Cenu za nejlepší kameru si z newyorského festivalu Tribeca odnesl estonský koprodukční snímek Listopad (režie Rainer Sarnet), který nás zavádí do přízračného světa pohanského venkova, kde řádí vlkodlaci, mor a hlavním hrdinům se jen stěží daří najít opravdovou lásku.

Zvláštní cenu poroty si z festivalu Sundance odnesla černohumorná komedie V pohodě (režie Jun Geng), ve které zdánlivě nevinný příjezd prodejce mýdla do téměř opuštěné vesnice na severu Číny spustí vlnu bizarních situací. Další titul vnese do festivalových kin atmosféru drsné irské krajiny, jíž jsou věnovány písně místního muzikanta Joea Heaneyho.

Trailer na film Listopad (November) režiséra Rainera SarnetaVIDEO Facebook.com

Vizuálně vybroušený černobílý snímek Píseň ze žuly (režie Pat Collins) byl ve světové premiéře uveden na americkém festivalu South by Southwest. Na festivalu v Hongkongu započal svou festivalovou kariéru snímek Juze (režie Miransha Naik), který sleduje snahu dospívajícího Santoshe vymanit se z prostředí slumu a začít nový život v lepších podmínkách.

kviff.com


Klíčová slova: Karlovy Vary, KVIFF, festival, film


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2019

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary skončil 6. července. Mimo soutěže se představila řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přivezl unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu byla americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrátil i Casey Affleck a mezi hvězdami byla i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku