nahoru

Vary hlásí další hvězdu: Vynikajícího amerického herce, scenáristu a režiséra Lieva Schreibera

-bed- 29. června 2022 • 11:35
Vary hlásí další hvězdu: Vynikajícího amerického herce, scenáristu a režiséra Lieva Schreibera
foto: Profimedia

Hollywoodská i broadwayská hvězda, herec, který dostal křesní jméno podle ruského spisovatele Lva Tolstého, se do Varů vrací po 18 letech. V roce 2004 zde totiž spolu s hercem Elijahem Woodem představil film Naprosto osvětleno (Everything is Illuminated, 2005), který se natáčel v Čechách. Filmová adaptace knihy Jonathana Safrana Foera, která je příběhem mladého Američana, hledajícího své kořeny na Ukrajině, byla tehdy Schreiberovým režijním debutem.

„Rád bych dělal filmy, při kterých se usmíváte,“ řekl tehdy ve Varech o filmu, který v roce 2005 cenu Laterna Magica a ocenění Biografilm Award na festivalu v Benátkách. Téma Foerovy knihy Naprosto osvětleno bylo pro režiséra blízké, protože i rodina jeho matky má předky v ukrajinské židovské komunitě.

Liev Schreiber se ve filmové a televizní tvorbě pohybuje jako herec od poloviny 90. let. Jeho filmografie zahrnuje atraktivní hollywoodské tituly různých žánrů – například romantickou komedii Kate a Leopold (Kate & Leopold, 2001), akční snímek Nejhorší obavy (The Sum of All Fears, 2002), sci-fi X-Men Origins: Wolverine (2009), mysteriózní drama Manchurianský kandidát (The Manchurian Candidate, 2004), sportovní životopisy Tah pěšcem (Pawn Sacrifice, 2014), nebo Skutečný Rocky Balboa (2016), či loňský hit Netflixu K zemi hleď! (Don´t Look Up, 2021).

Za hlavní roli v televizním seriálu Ray Donovan byl pětkrát nominován na Zlatý globus a třikrát na Primetime Emmy. Dlouholetá filmová série byla v letošním roce zakončena snímkem Ray Donovan: The Movie (2022), na kterém se Liev Schreiber podílel i jako spoluscenárista a výkonný producent.

-bed-Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.