nahoru

Nová kniha VARY25 váží přesně 3,5 kilogramu, do tramvaje se nehodí. Tak si ji užívejte doma!

Veronika Bednářová 30. srpna 2021 • 14:00
Video se připravuje ...
Křest knihy bratří Cabanů z jejich 25 let práce pro filmový festival ve Varech
• video: 
Martin Bartkovský

Je obrovská, těžká a impresívní. Obsahuje 25 festivalových ročníků, 583 stran, 1172 fotografií a 58 videí. Nová, bohémsky barevná a výpravná kniha VARY25, kterou zdaleka ne jen o své práci na 25 festivalových ročnících sestavili, napsali a fotkami vybavili CABANI, bude pokřtěna 21. srpna 2021 ve Varech Jiřím Bartoškou a Markem Ebenem. Jak vznikala a co v ní najdete?

„Myšlenka na tuhle knihu se zrodila z pocitu, že se završuje jedna éra,“ shodují se její autoři, univerzální jevištní tvůrci MICHAL (59) a ŠIMON (57) CABANI, od roku 1996 auto­ři „openingových“ a „closingových“ festivalových ceremoniálů.

Jejich zahájení či zakončení festivalu jste už viděli; v televizi nebo naživo ve Velkém sále hotelu Thermal ve Varech. Znáte Michalovu inscenační preciznost a Šimonův velkorysý scénografický záběr. Jejich vtip, znakové kostýmy i detailní svícení. Už pětadvacet let dokazují, že hravá, smysluplná a sexy podívaná, konvenující s duchem karlovarského festivalu, se dá vytvořit vynalézavě a jednoduše.

Ono by se řeklo jenom dva večery, prostě začátek a konec. Symbolizují však – stejně jako kniha VARY25 – bezsta­rostné, šantánové pojetí varského festivalového zázemí. Zdůrazňují fakt, že náš jediný festival kategorie A je sice mezinárodní, ale zároveň ryze český – umí z mála udělat hodně a do oficialit pašuje humor a ­nadhled.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2022

Historie Ubytování během festivalu

Vstupenky a passy

 

 

56. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se koná od 1. do 9. července 2022. Přinášíme pro vás informace o filmech, premiérách, celebritách i užitečné rady a tipy, jak si festival co nejvíc užít.


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.