Zdroj: mBank

Virtuální platební karta pro nakupování on-line: udělá vám život jednodušší?

Nechcete platit internetové objednávky kartou, protože se bojíte, že by vám někdo mohl „vyluxovat“ celý účet? A znáte už virtuální platební kartu vytvořenou pro on-line nákupy?

V bankovním světě už to není žádná novinka, ale mnozí stále netuší, co si pod pojmem „virtuální platební karta“ pro nakupování na internetu konkrétně představit. V krátkosti se dá říci, že jde o kartu, která neexistuje v plastové podobě a je určena speciálně pro platby na internetu. Jak funguje a jaké jsou její výhody?

Virtuální karta je speciální typ karty, která existuje pouze v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví. Například mBank nabízí eKartu, která je oddělená od běžného účtu. Pokud s ní klient chce zaplatit, musí si na ni nejprve převést finanční prostředky, tedy dobít ji. To se provádí přímo v mobilní aplikaci nebo internetovém bankovnictví, a to tak, že zadáte částku, kterou chcete na kartu převést z běžného účtu, a akci potvrdíte. Poté už stačí při on-line nákupu do platební brány překopírovat údaje z karty, které si zobrazíte v aplikaci nebo internetovém bankovnictví.

Výhodou eKarty je, že ji můžete dobíjet podle aktuální potřeby, slouží tedy na malé i velké nákupy. Finance na ni dostanete stejně rychle a pohodlně, jako je v případě potřeby vrátíte zpět – jen na pár kliků.

Nelze ji jen tak ztratit ani ukrást

Jednou z největších výhod virtuální karty beze sporu je, že ji nemůžete ztratit a nikdo vám ji nemůže ukrást například z kapsy v přeplněném autobuse. Díky oddělení od běžného bankovního konta se navíc nemusíte obávat nakupovat ani v zahraničních nebo menších e-shopech. Případní podvodníci se totiž dostanou jen k částce, kterou budete mít na kartě aktuálně převedenou. „Pomocí eKarty chceme klientům umožnit, aby se při platbách na internetu cítili pohodlně. Ne všichni totiž mají k platbám přes internet důvěru. Právě proto je eKarta dobíjecí a umožňuje i převádění malých částek,“ říká Michal Staněk, produktový manažer platebních karet mBank.

Bezpečnost dat i peněz klientů je pro mBank na prvním místě, a právě proto zařadila do svého portfolia i tento nový produkt. Navíc se stará i o přehlednost dat, což ocení každý, kdo má rád věci pod kontrolou. Údaje o své eKartě a veškerých nákupech mají klienti k dispozici přímo v aplikaci.

Získat i zrušit během chvilky

Založení eKarty trvá jen chvilku a čas, který tím strávíte, se vám vrátí zpět už při prvním použití. Požádat o ni lze opět v mobilní aplikaci či internetovém bankovnictví mBank. Po schválení žádosti je eKarta ihned připravena k použití. Už proto je fajn ji vyzkoušet nyní v předvánočním období, kdy sháníme dárky pro své blízké – a z pohodlí domova je nakupování prostě příjemnější.

Více informací najdete na stránkách www.mbank.cz.