Švýcarská garda

Švýcarská garda Zdroj: Alberto Luccaroni, Wikipedia

Vatikán začal mohutně zbrojit. Papež objednal šáhidy a Noe staví letadlovou archu

Na základě vyostřeného sporu mezi papežem Lvem XIV. a americkým prezidentem Donaldem Trumpem, který se do papeže opřel za to, že kritizuje války a jeho imigrační politiku, se Vatikán rozhodl přikročit k revizi svého vojenského odstrašení a začal mohutně zbrojit.  

Upozornění: Divoký kačer je fake news o skutečných událostech, které se sice nestaly, ale mohly by, jakkoliv znějí neuvěřitelně.

„Musíme se podívat pravdě do očí a přiznat si, že žijeme v dost turbulentní době, kde už staré pořádky neplatí a každá země se musí postarat sama o sebe. V dnešním světě už nelze spoléhat na nikoho a Vatikán stojí před velikou výzvou. Musíme se umět sami bránit,“ přiznal médiím nově jmenovaný vatikánský ministr pro obranu a válku kardinál Marco Rossi.

„Spojené státy pod vedením Donalda Trumpa jsou velmi nevyzpytatelné a současný spor mezi ním a papežem je pro nás všechny varovně vztyčeným ukazováčkem. V kontextu toho, co pan Trump napříč celým světem provádí, nemůžeme vyloučit ani nějakou formu vojenské intervence přímo na našem území. Z toho důvodu jsme se rozhodli začít jednat a zajistit si vlastní bezpečí a obranu,“ dodal Rossi.

Čtěte zdarma až do konce

Exkluzivní pokračování článku čeká pouze na registrované čtenáře.
  • Registrace je snadná, rychlá a zcela zdarma!
  • Možnost aktivního zapojení do diskuzí a anket

Články z jiných titulů