nahoru

Skvělá Lola Marsh a večer velkých pánů: Druhý den Colours by zlepšilo jen logičtější načasování koncertů

Oliver Adámek19. července 2019 • 14:40
Skvělá Lola Marsh a večer velkých pánů: Druhý den Colours by zlepšilo jen logičtější načasování koncertů
foto: Martin Straka

Na první večer ovládnutý zpěvačkami navázaly Colours na hlavní stage dvojicí hřmotných mužů s výraznými hlasy. Rag’n’Bone Manovi s Tomem Walkerem to ale před půlnocí zkazil frontman Kryštofů Richard Krajčo. Ve Vítkovicích se ale už tradičně dalo najít spoustu zajímavých objevů i mimo největší podia, jako třeba na odpolední Fresh stage s izraelskou Lolou Marsh.

Pokud jste druhý den na Colours začali právě na Lole Marsh, těžko jste si mohli vybrat lepší vstup do dne. Rozjetá indie-popová kapela z Tel-Avivu nenechala nikoho před stagí jen tak postávat a člověk musel přemýšlet, jestli by jí víc neslušelo větší podium. Samozřejmě je pravda, že po koncertu se organizátorům nejlépe radí, kam a na kdy měli kterou kapelu umístit. Fresh stage se ale určitě zdála malá i loni pro Alice Merton, ve čtvrtek se zas před Kofola stage zdaleka nevešli všichni, kdo si chtěli poslechnout Dana Bártu.

To u Rag’n’Bone Mana bylo moc dobře jasno o tom, že patří na hlavní stage a taky to 34letý britský hitmaker s doslova obrovským hlasem potvrdil. Nejlépe pak působily ty písně, které odehrál jen s doprovodem na piano, čímž nechal svůj hlas doslova ovládnout plochu pod největším podiem. Ani on ani Tom Walker nejsou tak úplně showmani, i tak z jejich koncertů odcházelo publikum nabité.

Velkou show s ohňostroji srovnatelnou s loňským závěrečným Kygem si hodinu po soumraku připravil Kryštof. Na mezinárodních festivalech nebývá zvykem, aby hlavní stage pozdě večer zaplnil domácí interpret a zahraniční fandové Colours mohli být trochu zklamaní, během Kryštofů už se totiž nehrálo na třech dalších stagích a kdo chtěl po jedenácté zajít aspoň na nějaký koncert, neměl moc na výběr.

Zpěvák Krajčo před koncertem v backstagi na video volal „Baník pi*o“, při koncertu pak „Ostrava pi*o“ – asi už si nevzpomněl, že před rokem zpíval v dresu jiného fotbalového klubu a letos tleskal na oslavách ještě úplně jiného. Baníkovců ale na Colours asi moc nechodí.

Kryštof nechme Kryštofem, druhý den Colours byl i tak kvalitou na úrovni, na jakou jsme u osmnáctiletého ostravského festivalu zvyklí. Dosáhl jí i po technické stránce, nekonečné fronty u vstupů jsou minulostí. Žádný koncert se v první půlce nemusel rušit ani posouvat. A ještě k tomu zatím vychází počasí!

Na atmosféru Colours of Ostrava 2019 se podívejte ve fotogalerii:
Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.


Diskuse ke článku