nahoru

V Dubaji do hor? Zážitek, který vás překvapí

-red- 27. října 2019 • 14:00
V Dubaji do hor? Zážitek, který vás překvapí
foto: Hatta Heritage Village

Hatta, rozkládající se na úpatí pohoří Al-Hadžar, je pravděpodobně jednou z nejúchvatnějších přírodních zajímavostí Dubaje. Nové přírodní lákadlo pro všechny návštěvníky populárního emirátu je zpřístupněné už přesně rok a těší se stále většímu zájmu turistů.

Chladnější klima horského městečka a dechberoucí scenérie lákají návštěvníky k nezapomenutelnému úniku z hlučného velkoměsta na průzkum hor, vysychajících řek a užívání rozmanitých zážitků. Přitom leží jen necelé dvě hodiny jízdy autem od pulzujícího centra Dubaje.

Horami obklopená přehrada Hatta s nádherně tyrkysově modrou vodou je dokonale fotogenickou vyhlídkou mezi skalnatými vrcholy. Návštěvníci se mohou projet na kajaku nebo se pěšky vydat do hor a vychutnat si přírodní krásy této oblasti.

Největším lákadlem pro dobrodruhy a milovníky přírody je centrum Hatta Wadi Hub, které návštěvníkům zprostředkovává rozmanité sportovní aktivity, například jízdu na horském kole nebo motokárách, lukostřelbu, zážitkové horolezectví, pěší turistiku, projížďky na kajaku a dokonce i lidské katapulty a různé lanové skluzy. Součástí centra je i speciální centrum zorbingu pro dospělé i děti.

Naopak cyklisté mohou tuto horskou oblast prozkoumat při jízdě na upravených cyklostezkách.

Výlet do vesničky Hatta Heritage Village je jako stvořený pro každého, kdo touží poznat život v tradiční emirátské vesnici. Tato vesnice byla obnovena v roce 2001 a patří k nejstarším v emirátech. Restaurovány byly rovněž různé artefakty, například šperky, zbraně, keramika a tradiční zařízení domu, které vesničané vyráběli z hlíny, kůže a mědi.

Hostům toužícím po klidném noclehu v horách poskytnou nezapomenutelné zážitky hotely, které se zaměřují na ekoturistiku a jež nadchnou každého zapáleného milovníka přírody. Hosté zde mohou využít společné prostory s ohništěm a grilovacím vybavením a přitom si užívat nerušeného pohledu na přehradu Hatta Dam.

Na své si přijdou i ti, kdo touží po jedinečném kempování. V tábořištích v Hattě si lze postavit stan a zakusit pocit souladu s přírodou.

-red-
Diskuse ke článku