nahoru

10 nejdražších a 10 nejlevnějších zemí světa podle spotřebitelských cen

Daniel Baret5. dubna 2018 • 15:20
10 nejdražších a 10 nejlevnějších zemí světa podle spotřebitelských cen
foto: Wikimedia

Jdete v cizině do restaurace, chcete si nakoupit v supermarketu, nebo hodláte navštívit místní kino? Celosvětová databáze spotřebitelských cen Numbeo porovnala 50 položek v mnoha zemích světa a z toho jí vyšlo pořadí nejdražších a nejlevnějších států současnosti v případě spotřebitelských cen.

Hodně draho je především v některých zemích západní a severní Evropy a dále ve vyspělých zemích Asie (Singapur, Japonsko, Hongkong). Naopak nejlevnější zemí Evropy je podle tohoto pořadí Ukrajina. Česká republika je v tomto případě celosvětově někde uprostřed.

Podle databáze Numbeo jsou vůbec nejdražší zemí v případě spotřebitelských cen Bermudy, zámořské území Velké Británie v Atlantiku. Na druhé straně žebříčku je nejlevnější Pákistán.

10 nejdražších zemí světa: Bermudy, Švýcarsko, Island, Norsko, Bahamy, Lucembursko, Dánsko, Singapur, Japonsko a Izrael.

10 nejlevnějších států: Pákistán, Egypt, Ukrajina, Indie, Tunisko, Kosovo, Gruzie, Ázerbájdžán, Bangladéš a Alžírsko.

Web MoveHub pak podle tabulek sestavil mapy, na kterých vidíte „drahé“ i „levné“ země. Růžová barva na mapách představuje drahé země, oranžová státy s průměrně vysokými cenami a zelená jsou levnější státy. Na mapy se podívejte do galerie:Klíčová slova: fotogalerie, cestování, cenyDiskuse ke článku