Video placeholde
Napůl nebo Na Pool? Pivní novinka pro letní dny se hlásí!  
Napůl nebo Na Pool? Pivní novinka pro letní dny se hlásí!  
Napůl nebo Na Pool? Pivní novinka pro letní dny se hlásí!  
Napůl nebo Na Pool? Pivní novinka pro letní dny se hlásí!  
Napůl nebo Na Pool? Pivní novinka pro letní dny se hlásí!  
12
Fotogalerie

Napůl nebo Na Pool? Pivní novinka pro letní dny se hlásí!  

Výsledek spolupráce budějovického Budvaru a minipivovaru Dva kohouti je nové limitované pivo Na Pool Petr Košin, sládek z národního pivovaru Budějovický Budvar, a Lukáš Tomsa zastávající funkci vrchního sládka ve Dvou kohoutech o novém produktu prozradili více.

Co jste pro milovníky českého piva připravili, Petře?

Uvařili jsme speciální várku za studena chmeleného ležáku, který jsme pojmenovali Na Pool – jde o slovní hříčku, která má zdůraznit to, že je to napůl klasický ležák a napůl novinka, která se vztahuje právě k jinému způsobu úpravy. A pool je anglicky bazén, takže to vyjadřuje letní limitku vhodnou k letnímu popíjení.

Lukáši, co znamená, že je pivo ležák jen napůl?

Jde o pivo, které je sice spodně kvašené – je tedy vařené z českých surovin, z českého sladu, českého chmele. Zároveň je během procesu přidaná technologie, kdy se pivo chmelí za studena. To znamená, že chmel se dává do kvašení a do zrání. Díky tomu pivo získává i krásné aroma, které pak doplňuje ostatní atributy klasického ležáku.

Budějovický Budvar je známý svojí pravidelnou spoluprací s minipivovary. Petře, proč jste si teď vybrali Dva kohouty?

Hlavně proto, že tady vaří skvělé pivo, které je překvapivě podobné tomu, jak děláme pivo u nás. Tedy nejenom tím kraftovým přístupem, ale i detaily výroby, jako je například teplota varu, a také tím, že pivo je skvěle pitelné a lehké bez karamelových příchutí.

Vy už jste se znali předtím nebo tahle ta spolupráce je vaše první, Lukáši?

Už jsme se znali z firmy, kde jsem pracoval dříve. Pro mě je Budějovický Budvar – jako pivovar – taková srdcovka. Byl to jeden z prvních velkých pivovarů, kde jsem byl ve výrobě. No a tady s Petrem jsme se pak potkávali na různých akcích a vždycky to byl super parťák, pro pití i popovídání.

Pivo NA POOL má „podtitul“ IPL. Lidi asi znají piva typu IPA, NEIPA, APA… Co přesně to IPL znamená?

Je to styl, který vznikl před pár lety, řádově existuje nějakých 5- 8 let. A má to značit Indian Pale Lager, které vychází z typu piva IPA (India Pale Ale). Ale ten Lager v názvu znamená to, že jde o spodně kvašené pivo, tedy ležáckého typu. Z té IPY si to vezme studené chmelení; jde o přidání chmelu do kvašení a zrání, o kterém jsem už mluvil.  A ono to ve výsledku nádherně kombinuje pitelnost ležáku, zvlášť toho českého, která je obrovská, s tím aroma, které mají piva svrchně kvašená, jako je právě IPA nebo ALE obecně. Je to i pivo pro někoho, komu třeba ALE úplně nechutná, protože má jiné tělo, jinou hořkost.

Je tohle cesta, kterou se vydává čím dál tím víc českých pivovarů? A jsou na to dobře vybavené?

Je to určitě styl, který se u nás stává poměrně oblíbený. Vedou se teď ale různé debaty, jestli tomu říkat IPL. Protože ten název samozřejmě může být i zavádějící. Myslím, že hodně pivovarů to dělá jako doplněk, jako nějaké další pivo, které ty dvě věci – tedy hořkost a aroma krásně kombinuje dohromady. To takzvané studené chmelení je nyní hodně populární, používá se na všechny možné styly.

Dokážete říct, kolik na tuzemském trhu zabírají piva ležáckého typu a kolik ta svrchně kvašená?

Naprostá většina piv uvařená v Čechách jsou ta spodně kvašená piva. Ta ostatní jsou sice moderní a oblíbená, ale je to spíše doplněk.

Petře, v čem se liší vaření piva v budějovickém Budvaru a v malém pivovaru v Karlíně?

Jak už jsem říkal, my jsme si v přístupu k vaření překvapivě podobní. I když samozřejmě Budvar je velký pivovar, ale duší se cítíme být kraftovým pivovarem. Tedy to, jak přemýšlíme nad surovinami, nad výrobním procesem, jak udělat pivo co nejvíce pitelné.

Lukáši, jakou mají Dva kohouti historii? A jak se jim daří?

Náš pivovar vznikl asi před pěti a půl lety. Ten prapůvodní nápad vzešel od Adama Matušky a Lukáše Svobody – tedy šéfa pivovaru Matuška a mistra výčepního z Lokálu. Bylo to o spojení těchto dvou řemesel. Oni tomu vdechli život, a pak do toho vstoupila skupina Ambiente. Já jsem se v pivovaru Matuška vyučil, takže Adam mě k tomu řemeslu přivedl a Lukáš Svoboda, mimochodem světový mistr v čepování piva, mě pak zasvětil do know how, jak se dělá hospoda. Samozřejmě nám pomáhá i tato lokalita, tedy ten náš dvorek v Karlíně, který je populární pražskou čtvrtí. Za dobu existence jsme udělali velký kus práce a pořád se to někam posouvá. Myslím, že je to vidět na tom, že k nám lidi chodí rádi a naše oblíbenost roste. My se pro to snažíme dělat co nejvíc.

Vrátím se k vašemu společnému produktu, k pivu NA POOL.  Petře, na koho míří tenhle nápoj, který je na trhu úplně čerstvě?

Míří na každého milovníka piva, který rád ochutnává nové pivní styly a který se rád nechá překvapit nějakou neobvyklou chutí a vůní. Ze studena chmelený je navíc tenhle nápoj odrůdou chmelu Most, což je nová česká odrůda. A já bych řekl, že ta chuť je v pivním světě překvapivě nová. Jde o výčepní pivo s alkoholem okolo 4 %, takže ideální na léto.

Kde všude bude to pivo k dostání, Lukáši?

Tak určitě u nás u Dvou kohoutů po většinu léta. Pak také ve většině budvarských hospod v celé republice No a protože jsme pivo stočili i do plechovek, tak i v těch velkých obchodních řetězcích.

Na zdraví a krásné léto!