nahoru

Závody létajících aut odstartují už za rok, stroje ve dvacetimetrové výšce poletí rychlostí 200 km/h

Ondřej Pavlůsek, auto.cz 7. července 2019 • 10:00
Závody létajících aut odstartují už za rok, stroje ve dvacetimetrové výšce poletí rychlostí 200 km/h
foto: Alauda Racing

Airspeeder World Championship se má už v roce 2020 stát prvním mistrovstvím světa, ve kterém budou startovat létající auta. Ty mají dosahovat rychlosti kolem 200 km/h a disponovat lepším poměrem výkonu k hmotnosti než stíhací letoun F-18. Závody probíhající zhruba ve dvacetimetrové výšce budou pořádány na různých místech po celém světě.

Na realizaci tohoto neobvyklého šampionátu pracuje tým Alauda Racing od roku 2015 a prvním výsledkem v podobě letových testů se pochlubil již v roce 2017. Podle představ zakladatelů Alauda Racing má létající auto pro jejich závodní sérii představovat do jisté míry křížence mezi monoposty formule E a F1 s kvadrokoptérami a oktokoptérami. Původní návrh takového stroje byl do jisté míry inspirován doutníkovými formulemi z šedesátých let a prozatím poslední podoba strojů pojmenovaných Airspeeder se jim rovněž snaží přiblížit.

Více se dočtete v článku na Auto.cz >>>

Ondřej Pavlůsek, auto.cz


Klíčová slova: auto, auta, závody, létající autoDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.