Soudružka Semelová

Soudružka Semelová

Soudružka Semelová

Letos slavíme dvacet let od pádu komunismu, aspoň v TV. Možná trochu předčasně. V pražské základní škole například dodnes ...

učí děti předsedkyně pražské KSČM Marta Semelová. A dokonce má tu drzost si stěžovat, že by se ve škole měly víc vysvětlovat dobré skutky komunismu.
O jednom dobrém skutku, byť ne úplně komunistickém, bych věděl. Dát Semelové okamžitou výpověď, doživotní zákaz působení ve školství a tisíc hodin veřejně prospěšných prací za újmu na dětech. Mohla by třeba uklízet prostranství kolem zbytku smíchovského růžového tanku. „Považuju za špatné, že se v debatách pro studenty angažuje Konfederace politických vězňů,“ řekla Semelová serveru Ihned.cz. A to není vše. Podle ní by se děti neměly učit ani o procesu s Miladou Horákovou, prý kvůli objektivitě.
Svým způsobem Semelové rozumím. Představte si, že jste intelektuálně méně obdaření a propadli jste hnusné ideologii, řekněme komunismu; přesto musíte každý den v práci poslouchat, jak je komunismus hnusný a jak jste v případě Horákové i po letech ideologickým spoluvrahem. Měli byste toho taky plné zuby. I proto chci komunistické předsedkyni od školství pomoci, nakonec soudruzi Filip s Dolejšem by se o ni jistě štědře postarali.
Otázkou je, co s ní zmůže nedokonalá demokracie, která si kdysi naivně vzala za své motto, že nejsme jako oni, a proto jsme z komunismu udělali v podstatě normální ideologii, za jejíž šíření se nechodí do chládku. Snad by mohla pomoct ředitelka školy – tedy jestli podobně nesmýšlí i ona. Komunisté vždy rádi přidali ruku ke společnému dílu, nehledíce na peníze. Co třeba chládek školní jídelny? Vsadím se, že na úseku mytí černého nádobí někoho urgentně shánějí.Další články autora najdete v rubrice KOREKTNÍ NEKOREKTNOST (Reflex online)


Související články:

Prokurátorka Brožová-Polednová, foto Isifa

Hana Benešová: HRÁLA HŘIB, PAK POSÍLALA NA SMRT (Reflex č. 38/2008)
Proces s Miladou Horákovou, foto ČTKMarta Semelová: „Dokumenty o Horákové do škol nepatří“ (hn.ihned.cz, 22. 1. 2009)
Komunisté chtějí přepsat učebnice (hn.ihned.cz, 22. 1. 2009)