nahoru

Dluhový nářez

Lukáš Kovanda 26. července 2018 • 04:30
Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe... Před deseti lety Miroslav Kalousek plánoval deficit rozpočtu „pouze“ 38 miliard a během roku měl rozpočtovou sekyru 192 miliard.  Dnes Andrej Babiš plánuje roční schodek 50 miliard a pokud se objeví další krize, sekyra se zatne stejnou silou.
Kdo se směje naposled, ten se směje nejlépe... Před deseti lety Miroslav Kalousek plánoval deficit rozpočtu „pouze“ 38 miliard a během roku měl rozpočtovou sekyru 192 miliard. Dnes Andrej Babiš plánuje roční schodek 50 miliard a pokud se objeví další krize, sekyra se zatne stejnou silou.
• foto: 
Petr Hloušek / Právo /Profimedia

Vládní dluh od říjnových voleb nakynul o sto miliard korun. To je nářez. Tedy ne že by stamiliardový či ještě vyšší nárůst dluhu za devět měsíců byl v posledním desetiletí zcela ojedinělý. Jenže v minulých případech bylo vždy možné enormní růst dluhu ekonomicky celkem smysluplně vysvětlit.

Premium

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium

Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.