nahoru

Prymula jako zavírač Geralt či paklíč z Boyardu. Druhý nástup koronaviru v kolážích grafika TMBK

Martin Bartkovský 5. října 2020 • 18:20
Prymula jako zavírač Geralt či paklíč z Boyardu. Druhý nástup koronaviru v kolážích grafika TMBK
foto: TMBK

Začátek druhé vlny pandemie koronaviru byl v Česku hodně divoký. Výměna ministrů, odchod zpěváka a nástup plukovníka, vyhlašování bezpečnostních opatření i (ne)funkční semafor. Podívejte se na ty nejvtipnější koláže, kterými na dění v Česku reagoval náš grafik Tomáš Břínek alias TMBK.

Satirickým kolážím nejvíce dominoval nový ministr zdravotnictví Roman Prymula. Kromě zaklínačské verze či skřítka z Pevnosti Boyard se objevil i jako nenáviděná učitelka Dolores Umbridgeová z Harryho Pottera či jako Bohuš z komedie Dědictví aneb Kurvahošigutentág. Více zjistíte v naší fotogalerii.

Tomáš Břínek alias TMBK je grafik a autor satirických koláží, které vyrábí především pro sociální sítě časopisu Reflex. Nyní výběr toho nejlepšího najdete i na našem webu a ve fotogalerii výše. Jak sám TMBK říká, humor je jako Sovětský svaz – nemá hranice. Jeho satira se tedy dotýká naprosto všech a všeho. Nebere si servítky a s rychlostí blesku chrlí obrazové koláže napříč politickým i kulturním spektrem. Již brzy najdete koláže TMBK hned na úvodní straně Reflex.cz.

Další vtipné koláže od si můžete prohlédnout ZDE >>>

Diskuse ke článku