nahoru

Počet Němců ochotných pomáhat uprchlíkům dle průzkumu klesá

ČTK12. listopadu 2015 • 07:30
Uprchlíci na rakousko - německém pomezí
Uprchlíci na rakousko - německém pomezí
• foto: 
©Kubinska & Hofmann

S přibývajícím počtem přicházejících migrantů klesá ochota obyvatel Německa jim pomáhat. Vyplývá to z rozsáhlého průzkumu veřejného mínění ústavu YouGov. Na otázku, co by udělali, aby podpořili uprchlíky v Německu, odpovědělo v listopadu 38 procent dotázaných "nic", což je o šest procentních bodů více než před dvěma měsíci.

Počet lidí, kteří již běžencům nějakým způsobem pomohli, se podle ankety od počátku září do počátku listopadu sice mírně zvýšil z 18 na 21 procent, do budoucna má ale v plánu uprchlíkům pomáhat již jen 17 procent Němců. Ještě před dvěma měsíci se přitom chystalo nějakým způsobem příchozí podporovat 23 procent oslovených. Vůbec pomáhat se naopak nechystá 62 procent lidí, což je o tři procentní body více než při zářijovém průzkumu.

Výrazně méně lidí si také dokáže představit, že by uprchlíkům pomohli peněžitým darem (13 procent místo zářijových 18). Mezi lidmi, kteří pro běžence zatím nic neudělali, si také stále více lidí myslí, že stát už migranty podporuje dostatečně (31 procent místo zářijových 27).

Z dotázaných, kteří nějak uprchlíkům již pomohli, darovala valná většina oblečení či hračky. Další se nabídli jako doprovod při vyřizování dokumentů na úřadech nebo ve školách. Část dotázaných darovala peníze. Jen velmi málo respondentů přijalo samo uprchlíky u sebe doma.

ČTK


Klíčová slova: uprchlíci, NěmeckoDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,740
21,970
29,360
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější