Neumí číst a psát. Právě proto má úspěch v byznysu | Reflex.cz
reklama
nahoru

Neumí číst a psát. Právě proto má úspěch v byznysu

Daniel Baret25. září 2015 • 08:00
Neumí číst a psát. Právě proto má úspěch v byznysu
foto: repro ABC

Důkaz o tom, že i zdánlivě beznadějná životní situace může skončit šťastně, nebo o tom, že každý má své místo v životě, jen jej musí hledat, přinesla autralská televize ABC. Představila příběh dívky trpící Downovým syndromem, kvůli kterému zůstala negramotnou. Přesto, nebo spíše právě proto, se stala úspěšnou podnikatelkou.

reklama

Matka Emmy Lynamové z Austrálie se mnoho let snažila, aby se její postižená dcera začlenila do společnosti a dokázala se postavit na vlastní nohy. K tomu však člověk musí umět psát a číst, což Emmě přes mnohé pokusy nešlo. Emma však měla štěstí v neštěstí, protože nakonec našla místo, kde její hendikep naopak vyvažují zlatem – ve skartovacím byznysu.

,,Vždy jsem si říkala, že kdyby Emma uměla číst a psát, bylo by vše v pořádku. Ale dneska vidím, že pokud poskytujete službu skartování firemních a důvěrných dokumentů, tak je neumět číst výhodou. Když nevíte, co skartujete, tak to ani nemůžete nikomu vyzradit. Je to jeden z důvodů, proč se klienti k Emmě vracejí, " říká její matka v reportáži  pro televizi australskou televizi ABC. 

Emma má slušně vydělávající vlastní firmu, která poskytuje skartovací služby mimo jiné i čtyřem stálým klientům, například bance nebo advokátní kanceláři.

"Můžete před ní položit státní tajemství a máte stoprocentní jistotu, že se ho nikdo nedozví," dodává s úsměvem Emmina matka.

 

Daniel Baret


Diskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama