Kouzelná trojice z filmů o Harry Potterovi slaví 15 let | Reflex.cz
reklama
nahoru

Kouzelná trojice z filmů o Harry Potterovi slaví 15 let

Tereza Stonišová22. srpna 2015 • 17:00
Kouzelná trojice z filmů o Harry Potterovi slaví 15 let
foto: Warner Bross/AP

Je tomu přesně patnáct let, kdy se poprvé na veřejné tiskové konferenci ukázaly tři děti – nesmělá usměvavá slečna, jeden kluk s výrazně zrzavými vlasy a druhý chlapec s typickými kulatými brýlemi, jehož filmové jméno nese sedmidílná sága britské spisovatelky J. K. Rowling. Řeč je o Emmě Watson, Ruppertu Grimpovi a Danieli Radcliffovi.

reklama

Jak trefně napsal deník Independent, možná si při pohledu na fotografii tehdy ještě dětských herců budeme připadat staří. Herci tenkrát prošli dlouhým castingem, do něhož se přihlásily tisíce a tisíce mladých potterovských nadšenců. Trojice herců před patnácti lety chystala první díl ze série potterovské ságy, film Harry Potter a Kámen mudrců. Poté následovalo ještě sedm dalších (závěrečný díl rozělili tvůrci do dvou částí), v němž Harry, Ron a Hermiona bojovali za vítězství dobra proti zdánlivě všemocnému Voldemortovi. 

Na video z jejich první tiskové konference se podívejte zde:

Emma Watson, Ruppert Grint i Daniel Raddcliffe se za patnáct let, kdy miliony diváků nadšeně očekávali nový díl, převlékali se za kouzelníky a obdivovali své hrdiny, získali celosvětovou popularitu. Na patnáctileté výročí si vzpomněla i autorka knižní předlohy Rowling. Na svém twitterovém účtu si povzdechla slovy „ach“ a připojila odkaz na fotografii, kterou vidíte výše v galerii. Z herecké trojice je nyní zřejmě nejvýraznější právě Emma Watson, která se kromě herectví (např. role ve filmu Noe) věnuje také aktivismu, zejména v oblasti ženských práv. 

 

Tereza Stonišová


Klíčová slova: harry pottervýročífilmyDiskuse ke článku

 

reklama
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře
reklama