nahoru

Francouzi pořádají hon na atentátníky. Údajně byli spatřeni na severu země

ČTK, ref8. ledna 2015 • 07:45
Udajní útočníci na redakci Charlie Hebdo
Udajní útočníci na redakci Charlie Hebdo
• foto: 
Archív

Oba muži hledaní v souvislosti se středečním atentátem na týdeník Charlie Hebdo byli spatřeni na severu Francie. Tvrdí to server Le Parisien. Svědci uvádějí, že je na místě mnoho policistů, kteří uzavřeli silnici v blízkosti města Vauciennes.

Muži mají údajně na tvářích kukly a jeli v bílém renaultu Clio. Vzadu v autě bylo vidět jejich zbraně.

Ve Francii zatkli v souvislosti s atentátem několik lidí. Po hlavních dvou podezřelých police stále pátrá - jsou to bratři Chérif a Said Kouachiové, jimž je 32 a 34 let. Identifikovat se je podařilo s pomocí osobních dokladů, které Said Kouachi nechal v autě, jímž útočníci prchali z místa činu.

Ve středu teroristé zabili 12 lidí při útoku na redakci Charlie Hebdo. Nejmladší z podezřelých, osmnáctiletý Hamyd Mourad, se sám přihlásil policii v Charleville-Mézières na severu Francie. Podle některých francouzských serverů je ale jeho zapojení do útoku nejasné a není vyloučeno, že jde pouze o shodu jmen. Televize France24 uváděla, že by mohl být švagrem jednoho z atentátníků.

Mezi sedmi zadrženými jsou muži a ženy a jde většinou o lidi z okolí bratří Kouachiových. Dvě z těchto osob byly zadrženy v Charleville-Mézière na severu Francie a jedním z nich má být Mourad.

V Remeši bylo podle nových zpráv zadrženo pět lidí, původně se hovořilo o čtyřech. Je mezi nimi setra a švagr hledaných bratrů a také Saidova manželka. Další osoba byla zatčena na pařížském předměstí Gennevilliers.

Francouzský prezident François Hollande vyhlásil kvůli atentátu na dnešek státní smutek.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,390
20,700
28,990
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře