nahoru

Odlehčené pondělí: Gastronauti Reflexu si vystačili s polévkami a dezerty

RX13. února 2012 • 16:33
Odlehčené pondělí: Gastronauti Reflexu si vystačili s polévkami a dezerty
foto: Veronika Pacáková

Jsou dny, kdy si člověk potřebuje odpočinout od poledního hlavního jídla. Někteří z gastronautů Reflexu si tak dnes místo "poctivých" obědů dali zelňačku, bramborový krém, nebo třeba jen dezert z mascarpone. Nezapomeňte hlasovat v naší anketě. Autorovi či autorce vítězné fotografie jako vždy proplatíme oběd. Celé komentáře gastronautů najdete u snímků v galerii.

 

Na začátek malé upozornění. Protože je nám líto gastronautů, kteří nedosáhnou na každodenní výhry, protože si (ať z donucení či doborovolně) dali k obědu blaf, oslavíme začátek druhé poloviny projektu jednodenní změnou pravidel. Středeční (15. února) jídlo proplatíme gastronautovi (gastronautce), jenž si podle vás, čtenářů, dá ne nejlepší, ale pro změnu nejhorší jídlo.

 

A teď k dnešním obědům:

 

Petr Mára se najedl v pražské Restauraci Za Větrem. Grilované vepřové krkovici s grilovanou zeleninou dal osm bodů z deseti. Dnešní mise Miroslava Tučky údajně připomínala páteční přistání s karbanátkem, "jen dorazilo jiné 'maso' v podobě obalené tresky s kaší a rajčatovým salátem." Od našeho gastronauta dostalo 7 bodů.

 

Tereza Vandrovcová si dnes uvařila sama. Dostala chuť na uzený tempeh na česneku a tymiánu s tagliatelle a rukolou. "Ze skromnosti dávám 9, ale přátelé, které jsem pozvala, hovoří v souvislosti s dnešním oběděm o kulinářském orgasmu," napsala nám.Jan Kára se dnes vrátil do dětství. U rodičů si dal králíka s rýží, hráškem, kukuřicí a mrkví. Obědu ohřátému v mikrovlnce dal 6 bodů. Jan Klinský si k obědu vystačil s dezertem z pardubické cukrárny Senecio (mascarpone, brusinka, smetana). "Dokonalému dezertu" za 69 Kč dal 9/10.

 

 

Tereza Zamazalová z Plzně dnes udělala změnu a zašla do francouzského bistra La Tartalette. A protože se necítí dobře, odnesla si do kanceláře jen bramborový krém s bazalkovým pestem za 34 korun, který si zasloužil devítibodové hodnocení.


"Polévkový" den dnes měla i gastronautka Veronika Pacáková, která si dala "vlastnoručně uvařenou luxusní domácí zelňačku. Recept jednoduchý, příprava snadná, chuť takřka nepopsatelně skvělá." Bez rozpaků svému výtvoru udělila plný počet bodů.


Ivana Jelínkovou čeká po týdnech gastronomického utrpení ve školní jídelně vyrazila na gastronomický průzkum. "V tomto týdnu jsou v našem okrese jarní prázdniny. Takže budu trochu na cestách. Tentokrát obědvám v restauraci Koštovna U vodníka, Hotelu Pod sluncem v obci Třebíz nedaleko Slaného," napsala nám. Na místě si za 188 Kč dala dokřupava grilovaného lososa se šťouchanými bramborami. Od udělení plného počtu bodu ji odradila jen grilovaná zelenina. Byla totiž okořeněna tymiánem, který jí nechutná.

 

 

František Ortmann si dnes dal tradičně oběd ve Wigwamu: "Vybírám z poledního menu dušené hovězí zadní, ogrilované s petrželovým pestem a opečenými francouzskými bramborami grenaile s ogrilovaným rajčátkem za 125 Kč. Na pondělí trefa do černého 10/10."

 

Anketa
Který pondělní oběd vypadá nejlepé?
Petr Mára - vepřová krkovice s grilovanou zeleninou
2.3%
15
Miroslav Tučka - obalená treska s kaší a rajčatovým salátem
0.5%
3
Tereza Vandrovcová - uzený tempeh na česneku a tymiánu s tagliatelle a rukolou
48.8%
318
Jan Kára - králík s rýží
1.4%
9
Tereza Zamazalová - bramborový krém s bazalkovým pestem
3.2%
21
Veronika Pacáková - domácí zelňačka
2.2%
14
Ivana Jelínková - grilovaný losos a šťouchané brambory
4.1%
27
František Ortmann - dušené a poté ogrilované hovězí zadní s bramborami grenaile
37%
241
Jan Klinský - mascarpone brusinka smetana
0.5%
3

 

O proplacení pátečního oběda soupeřil s vegankou Terezou Vandrovcovou František Ortmann, který si dal pečenou vepřovou kotletku na tymiánu s bramborovými placičkami a marinovanými fazolemi. V těsném čtenářském hlasování nakonec vyhrály Tereziny voňavé pšeničné plátky á la kuře v omáčce s cuketou, mrkví a cibulí:

 

10.2. – Tereza Vandrovcová: Voňavé pšeničné plátky á la kuře v omáčce s cuketou, mrkví, cibulí a rýže. Kde: Vegan City, Husitská 45, Praha 3. Hodnocení: 10.Kolik: 120,- Kč. Celkový dojem: Plátky à la kuře byly do zlatova upečené, křehké s lahodnou křupavou kůrkou. Oceňuji též vkusně nakrájenou zeleninu al dente v lehce pikantní omáčce z vietnamských bylinek. Ačkoliv si dobře uvědomuji, že tento oběd bude průměrnému českému strávníkovi připadat jako naprosté sci-fi, je to delikatesa, kterému klasické kuře nesahá ani po kotníky a dávám za deset. Prostředí je sice skromné, ale příjemné a vyvažuje méně vábné žižkovské sousedství. Obsluha velice milá.Foto 

 

 

Staňte se fanoušky Gastronautů Reflexu na Facebooku. Každodenní příspěvky jednotlivých gastronautů tak uvidíte krátce poté, co nám přijdou do redakce.

RX


Klíčová slova: rxrx, petrvnoucekDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
21,970
29,260
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější