nahoru

Komunistická strana Číny zakázala svým 88 milionům členům hrát golf

Daniel Baret24. října 2015 • 15:01
Komunistická strana Číny zakázala svým 88 milionům členům hrát golf
foto: Profimedia.cz

Čínská komunistická strana zakázala všem svým 88 milionům členům hrát golf. Hodlá tak údajně bojovat s rozbujelou korupcí ve svých řadách. Golfové kluby se totiž v Číně staly synonymem pro místa, kde probíhají neoficiální jednání členů strany, na kterých se prý jedná o úplatcích. Podle odborníků se v klubech ale spíše budují takzvané "kuan-si", tedy vztahy či konexe. Což je v čínském byznmysu jedna z vůbec nejdůležitějších věcí.

Jeden z obchodníků s golfovým vybavením, jak o tom informovala ve své zprávě britská BBC, ale říká, že tažení proti golfistům z komunistické strany velmi negativně ovlivňuje jeho byznys. Prodej prý poklesl až o 30 procent.

Pro agenturu Reuters dále řekl: "V Číně se dávno nehraje golf kvůli sportu. Jde hlavně o společenskou zálěžitost. Pokud například šéf firmy nebude moci hrát s vysoce postaveným členem partaje, tak raději nebude golf hrát vůbec, protože to pro něj ztrácí smyl," řekl obchodník pod podmínkou anonymity.

Komunistická strana Číny se ale v poslední době nezaměřila jen na golf. Zakázala také opulentní oslavy, extravagantní stravování, bojuje alespoň naoko proti zneužívání moci a je dokonce i proti tomu, aby mužští členové měli milenky.

Pokud nastavená pravidla porušíte, čeká vás nějdřívě upozornění a pak i možné vyloučení ze strany. To mnohdy znamená velké problémy i v podnikání. Zůstává ale otázkou, zda na golf budou mít zakázaný vstup všichni členové, nebo se opět najdou výjimky.

Daniel Baret


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,270
20,500
28,860
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější