nahoru

Paříž se brání e-cigaretě s esencí konopí francouzsko-české firmy

ČTK, ref17. prosince 2014 • 14:00
Elektronická cigareta
Elektronická cigareta
• foto: 
Profimedia.cz

Francouzská vláda se rozhodla požádat justici o zákaz elektronické cigarety s esencí konopí, která se objevila na místním trhu. Francouzsko-český výrobce KanaVape označuje na svém webu svůj produkt za stoprocentně legální, protože neobsahuje součásti ovlivňující psychiku, jen přírodní uklidňující látky.

Firmu, kterou podle jejího portálu tvoří tři Francouzi a jeden Čech, produkuje své vlastní konopí, které pěstuje ve Francii a České republice bez chemických hnojiv. Extrakt pro elektronické cigarety je poté získán procesem za pomoci oxidu uhličitého po vzoru farmaceutického a kosmetického průmyslu.

Produkt podle firmy neobsahuje Tetrahydrocannabinol (THC), který je hlavní psychoaktivní látkou nacházející se v květenství konopí. Rekreační konzumace konopí obsahující tuto látku je ve Francii a ČR nelegální.

Nová e-cigareta s extraktem konopí je podle Paříže ale škodlivá i přes nepřítomnost THC. „Jsem proti prodeji podobného výrobku ve Francii. Představuje to navádění k potencionálně nelegální konzumaci konopí,“ vysvětlila ministryně zdravotnictví Marisol Touraineová své rozhodnutí obrátit se na justici.

ČTK, ref


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,500
21,740
28,790
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější
Komentáře