nahoru

Po filmovém festivalu se pohybují různé partičky

Milan Tesař5. července 2015 • 20:30
Ilustrační foto
Ilustrační foto
• foto: 
kviff.com

Festivalový deník přinesl v rubrice KVIFF Kmeny barvitý portrét baťůžkářů a vyzval nás, čtenáře, abychom dali vědět, identifikujeme-li další, dosud neprozkoumané skupiny návštěvníků se shodnými vnějšími znaky.

Vím, o co jde. Vedle čundráků tu nejdete například sběratele autogramů, sběratele nejvíce nalítanych kilometru bavorákem po kolonádě, skupinu, která tvrdí, ze Barťák je mesiáš filmu anebo aspoň herec, který ho skvěle ztvárnil, skupinu pohodářů, která vždycky zatleská po festivalové znělce s Melem Gibsonem, skupinu kverulantů, která nikdy ničemu nezatleská, skupinu, která chodí výhradně na libanonské filmy a podobně.

Taky bych rád přispěl jednu partičkou. Na facebooku by se jmenovala “určitě se tu ještě někde potkáme”. Jsme to my, kamarádi z Prahy, co chodíváme do stejných hospod, ale teď už jsme se dlouho neviděli. Když tu u Vřídla, ejhle: “….co ty tady, Pepíku, chlape, a hele, pán má kartičku, a jakou, seš host nebo chvost, a kolik děláš filmů denně, a kde bydlíš, a můžeš do Becher´s baru, a viděls tu někoho známého? Ne, počkej, to je jasný, my prostě musíme pokecat – měj se, já letím do kina, určitě se tu ještě někde potkáme.”

A pak se stane to, co vždycky. Zmizíme si v opačně proudících kolonádních davech. Jednou provždy.

Když o tom přemýšlím, Pepo, vždyť my se vážně viděli naposled tady, na fesťáku. Přesně před rokem. Akorát jsi měl jinou tašku, to prase, devětačtyřicítku. Tak letos už je nám pade, člověče. Hele, měj se, určitě se tady ještě někde potkáme.Klíčová slova: reflex, vary


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2018

Filmy ve Varech Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda

53. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začal. Soutěž filmů se dělí do tří kategorií: Hlavní soutěž a soutěž dokumentárních filmů doplňuje kategorie Na východ od západu, která se věnuje hlavně začínajícím tvůrcům ze zemí bývalého sovětského bloku. Soutěže bude hodnotit odborná porota. Reflex navíc do Varů zve i na výstavu neznámé kolekce vtipů Vladimíra Jiránka. Přijďte se podívat. O celebritách ve Varech se dočtete zde


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,820
22,140
29,020
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější